Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z włączeniem komputera

21 Lis 2020 22:34 111 4
  • Poziom 10  
    Witam po długiej nieobecności

Komputer 2 letni na gwarancji lecz niestety płyta ma uszkodzenie mechaniczne niezauważone podczas składania więc jest po gwarancji :(

Problem polega na włączaniu komputera przyciskiem - nie mogłem włączyć więc stres, ale na spokojnie posprawdzałem połączenia i znalazłem uszkodzenie płyty nieistotne dla działania (urwana blokada karty graficznej przy slocie); wypiąłem wtyczkę power switch i zwarłem wkrętakiem piny - komputer odpalił. Po kilku dniach to samo więc przepiąłem na przycisk reset i podziałało z 2-3 tygodnie a potem znowu problem.
    Po wielu bojach podpiąłem kabelki do pinów i odpalam zwierając kabelki, gdyż jak podepnę włącznik (dowolny) komputer nie startuje czyli reaguje na "iskrzenie"

Zasilacz BeQuiet 750W Bronze modularny
    Płyta MSI Z370 Gaming Pro Carbon AC

Jakieś sugestie co sprawdzić ?

Pozdrawiam Robert
  • Poziom 13  
    Witam,
    To co opisałeś wskazuje ewidentnie na problem z samymi przyciskami, pewnie były złej jakości i się szybko skończyły. Co to za obudowa? Jak wyglądają te przyciski?
    Spróbuj je wymienić.
  • Poziom 10  
    Jak pisałem to nie wina przycisków - podłączony inny/inne nie działają tylko jak się weźmie kabelki i po dotyka do siebie (pozwiera) to komputer zaskakuje.

Czy przycisk jest podłączony pod wtyczkę zasilacza - w ATX jak się zwarło zielony przewód do masy to startował. Czy tu jest podobnie czy raczej bardziej skomplikowany układ ?
  • Red. Komputery FAQ
    robert nawrot napisał:
    Po wielu bojach podpiąłem kabelki do pinów i odpalam zwierając kabelki, gdyż jak podepnę włącznik (dowolny) komputer nie startuje czyli reaguje na "iskrzenie"

Tam nic nie ma prawa iskrzyć!

robert nawrot napisał:
    Czy przycisk jest podłączony pod wtyczkę zasilacza - w ATX jak się zwarło zielony przewód do masy to startował. Czy tu jest podobnie czy raczej bardziej skomplikowany układ ?

Włącznik/reset jest to włącznik monostabilny. Jest dużo bardziej skomplikowany układ.
    Włącznik działa dosłownie zwierając oba kabelki. Jak komputer się nie włącza z przycisku, a po zwarciu pinów włącznika działa to znaczy że włącznik jest uszkodzony i tyle.
  • Poziom 10  
    Słowo "iskrzenie" dałem specjalnie w cudzysłowie, chodzi bardziej o to, że komputer reaguje na serię impulsów i następuje włączenie. Do płyty mam podłączone przewody, które wystają na zewnątrz obudowy, Jak zacznę je szybko zwierać to następuje włączenie. Podpięcie dowolnego włącznika nie powoduje włączenia płyty :(