Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domowa drukarka laserowa - czasem :-) kolorowa - A4

21 Lis 2020 22:53 102 2
  • Poziom 5  
    Witam!

Miałbym prośbę o poradę w doborze nowej drukarki. Zastosowanie domowe (czy też raczej - „home office”), druk niezbyt intensywny (dokładnie rzecz biorąc - zwykle około 100-200 stron A4 mono tygodniowo, ale - co istotne - mogą zdarzać się momenty, raz na jakieś 2 miesiące, kiedy trzeba będzie wydrukować jakieś 1000 stron w ciągu tygodnia i to możliwie jak najszybciej). Tak jak wspomniałem większość wydruków mono (dwustronnych - duplex automatyczny jest niezbędny), ale czasami (tak powiedzmy raz na tydzień) potrzebne będzie wydrukowanie czegoś w kolorze - i wtedy dobrze, aby jakość druku (kolorowego - zwykle to będzie częściej jakieś zdjęcie niż grafika wektorowa) była jak najlepsza (prędkość druku kolorowego nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia).

Z innych ograniczeń - drukarka koniecznie laserowa lub LED, duplex automatyczny, niezbędne łącze LAN. Zależy mi na możliwie niewysokich kosztach druku (jak się łatwo domyśleć - przede wszystkim mono, kolor używany będzie stosunkowo rzadko więc może być droższy) - zatem możliwość stosowania sensownych zamienników byłaby cenna, nawet jeśli koszt samego urządzenia będzie wyższy (optymalnie chciałbym przeznaczyć nie więcej niż około 2500 złotych - ale jeśli będzie to uzasadnione mogę dać więcej :-) Urządzenie nowe. Dodatki wielofunkcyjne miłe, ale niekonieczne (skaner + ADF może się przydać, fax na pewno nie :-). Wreszcie - bezawaryjność / łatwość i dostępność serwisu mile widziana (nawet jeśli to miałoby być urządzenie „starszej generacji” - rzeczy typu kolorowy panel kontrolny, wifi itd. mają dla mnie niewielkie znaczenie).

Z góry dziękuję :)
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 7  
    Używam od około pół roku HP Color LaserJet Pro MFP M281fdw.
    Wydrukowane na razie poniżej 1000 stron. Głównie okazyjne wydruki do home office lub materiały dla dzieci (konspekty etc.).

Ogólnie polecam - nie mam do czego się przyczepić.
  • Poziom 5  
    No tak - wygląda na to że jest właściwie niedostępna obecnie (nowa - używanej wolałbym raczej nie kupować...):(