Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak mozliwosci zalogowania na platformach

21 Lis 2020 23:02 144 5
  • Poziom 2  
    Witam, jestem nowy i się nie znam. Mieszkam w Norwegii i się właśnie przeprowadziłem. Problem polega na tym, że nie mogę się zalogować na Steam (moge być Offline), nie moge się zalogować do gry World of Tanks, nie mogę też sprawdzić testu prędkości łącza na internecie. Tak jakby nie łączyło mnie z serwerami. Dostawca internetu Telia, posiadam modem DKTCOMEGA item: 79733 i router TP-Link AC1900 (Archer C9). Próbowałem według jakichs poradników, ustawiania Statycznych IP (nie udało mi się ustawić, w ustawieniach routera wyskakiwał Error, prawdopodobnie ustawiłem zły DNS gdyż nie wiem skąd go wziąć), próbowałem odblokowywać jakieś porty według poradnika, nie wiem czy właściwe, ale to też nie pomogło. Oczywiście internet jako tako działa, moge oglądać youtube, facebooka, gmail, normalnie wszystko działa, Wi-fi jest. Są problemy z funkcjami logowania się do gier i takie tam różne. Ktoś wytłumaczy?
  • Poziom 38  
    Najważniejsze, na wszelkie problemy IT.
    Jak masz "error" to go podajesz w pytaniu.
  • Specjalista Sieci, Internet
    @Piotru70
    Jakie masz tam IP publiczne zewnętrzne, stałe?
    Czy to IP w TPlinku w sekcji WAN, jest takie samo jak tu?:
    https://whatismyipaddress.com/pl/moj-ip
    Przeprowadziłeś się, a w starym miejscu działało?
    Jakie masz tam dane uwierzytelniające na tym TPLinku ustawienie, jaki jest tam serwer DNS?
  • Poziom 2  
    KOCUREK1970 napisał:
    @Piotru70
    Jakie masz tam IP publiczne zewnętrzne, stałe?
    Czy to IP w TPlinku w sekcji WAN, jest takie samo jak tu?:
    https://whatismyipaddress.com/pl/moj-ip
    Przeprowadziłeś się, a w starym miejscu działało?
    Jakie masz tam dane uwierzytelniające na tym TPLinku ustawienie, jaki jest tam serwer DNS?

Moje IP wygląda tak. Wychodzi na to że wszędzie mam inny. Mam coś tutaj zmienić, jeżeli tak to jak? Ostatni screen jest z routera.
    Brak mozliwosci zalogowania na platformach Brak mozliwosci zalogowania na platformach Brak mozliwosci zalogowania na platformach
  • Specjalista Sieci, Internet
    Piotru70 napisał:
    Moje IP wygląda tak. Wychodzi na to że wszędzie mam inny. Mam coś tutaj zmienić, jeżeli tak to jak?

IP masz w TPlinku z puli prywatnej. Sam tego nie zmienisz a potrzebujesz IP publiczne najlepiej stałe choć i zmienne może być, ale musi być publiczne.
    Masz kilka mozliwości:
    - kupić od operatora publiczne IP i płacić za to co mc,
    - prosić operatora, by na swoim routerze brzegowym przekierował odpowiednie porty/usługi,
    - zmienić operatora na takiego z publicznym IP w standardzie.
  • Poziom 5  
    Piotru70 napisał:
    nie mogę też sprawdzić testu prędkości łącza na internecie.
    Problem jest szerszy, bo do tego nie jest potrzebne publiczne IP.