Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw 2.1 do 450 zł - zastanawia mnie Edifier

21 Lis 2020 23:48 144 5
  • Poziom 3  
    Jestem prawie zdecydowany na głośniki:
    https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablet...omputerowe/glosniki-komputerowe/edifier-xm3bt
    Cóż, pokrętło regulacji może być na subie pod biurkiem, rzadko będę tam sięgać, a głośność mogę regulować w samym windowsie.
    Ale jednak... lekko mnie kusi, aby dopłacić do:
    https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablet...we/glosniki-komputerowe/glosniki-edifier-c2xd
    Tyle że czy warto dopłacać? Jak pasmo przenoszenia węższe nieco? No i ten wzmacniacz wygląda jakoś tak odpustowo/kosmicznie.
  • Poziom 31  
    Zestawy głośnikowe powinno się wybierać na słuch, dlatego warto pójść do sklepu i poprosić o możliwość odsłuchu. Jednemu spodobają się pierwsze a drugie komuś innemu. Warto posłuchać i wybrać obie opcje są ok tyle że ta druga bardziej mi się podoba ale to musisz sam zdecydować. Gniazdo optyczne w drugim zestawie jest plusem ale czy na pewno będziesz to używać?
  • Poziom 20  
    Nie wiem czy to dla Ciebie istotne ale pierwszy zestaw ma radio FM, dla mnie to duży plus, oprócz tego odtwarzanie via Bluetooth, drugi ma pilota co może się przydać gdy zestaw jest z dala od "ręki" a chcesz przełączyć źródło dźwięku.
    A reszta jak napisał kolega wyżej trzeba posłuchać
  • Poziom 3  
    Trzeba posłuchać ale w tych czasach to nierealne, poza tym mieszkam w małym mieście, aby oba zestawy były dostępne w większym mieście nieopodal mnie - zero szans.
    Dlatego pytam o opinię, a ostatecznie zdecyduję sam.
    Co do gniazda optycznego, podobno poprzez tę opcję ten zestaw jest o prawie stówę droższy niż mógłby być. Na pewno nie będę używać. Bardziej chodzi mi o parametry, pasmo przenoszenia, te z BT wydają się lepsze ale może ktoś miał doświadczenie?
    Co do BT w końcu, mam "kostkę" za 14 zł i z każdych głośników z wejściem np. aux mogę zrobić zestaw BT :)
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Każdy bajer swoje kosztuje, optyk będzie trochę kosztował bo tam trzeba więcej elementów. Parametry tych zestawów są trochę niejasne bo przy określeniu częstotliwości powinno być dopisane z jakim spadkiem standard przewiduje 3dB spadku ale co producent to inne kryteria pomiarów i spadek może wynosić nawet 10dB po prostu nie dopisując kryteriów lub norm sprzęt wygląda lepiej na papierze. Stąd wymyślono moce szczytowe i tym podobne które poprawiają osiągi. Dlatego bierz parametry tego typu głośników z przymrużeniem oka. Recenzje też często są sponsorowane i sprzęt chwalony za basy a ja w domu podłączam i gdzie ten fenomenalny bas? Niestety ale tylko odsłuch daje pełny obraz jaki jest sprzęt. Jedną z opcji jest zakup w Internecie bo masz możliwość zwrotu przy ciągu 14dni jeśli się nie spodoba.
  • Poziom 3  
    No i dotarł do mnie XM3BT - jednak wolałem coś co zajmie mniej miejsca i wygląda bardziej klasycznie, ale też to podświetlenie led nadaje fajnego smaczku.
    A jeśli chodzi o najważniejsze - dźwięk - jest bardzo dobrze, jak na tę cenę nawet rewelacyjnie. Na testy wziąłem wcześniej jakieś dziwne wynalazki w stylu Genius Helium 600 i nie polecam, już po godzinie raz lewy głośnik grał raz nie, wysokie tony były przygaszone strasznie, powyżej 80% głośności wszystko trzeszczało. Tutaj w edifierze jest bomba! No i dobrze że nie sugerowałem się pilotem - przy komputerze mi on w ogóle nie potrzebny, podgłaśniać podgłaśniam w samym windowsie. Jak ktoś się zastanawia to polecam.