Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Viessmann Vitogass 100 -nie osiąga zadanej temperatury

aficio36 22 Nov 2020 12:06 1137 9
    aficio36
    Level 8  
    Od jakiegoś czasu kiedy włączyłem piec, zauważyłem, że pomimo ustawienia temperatury na piecu na 80 stopni, piec nie chce osiągnąć więcej niż 55. Spuściłem ze zbiornika przeponowego wodę, uzupełniłem ciśnienie do 0,8 bara i dopuściłem wody do 1,5 bar. Sprawdziłem całą widoczną instalację i nie widzę nigdzie żadnych nieszczelności. Pompa cyrkulacyjna wymieniona na nową . Co może być przyczyną ? Piec mam gazowy. Viessmann Vitogass 100.
    Ciekawe jest, że jak przełączę na same grzanie wody, to grzeje do takiej temperatury jak zadana . Zadałem na 45 stopni i tyle mam. W przypadku grzania na kaloryfery zachowuje sie tak jak opisałem wcześniej.

Co może być przyczyną ? Co mam zrobić , sprawdzić?

Dzięki z góry za wszelkie porady i informacje.
  • Helpful post
    bumble
    User under supervision
    Czym jest sterowany kocioł? Jest jakiś sterownik? Termostat?
    78db78
    Level 39  
    A kiedyś grzał na 80 stopni? Jak piec sterowany regulatorem pokojowym to zewrzyj na stałe na próbę i zobacz czy wzrośnie do 80, bo regulator może wyłącza grzanie po osiągnięciu np 21 stopni w pokoju albo masz ustawione przedziały czasowe na sterowniku pieca.
    aficio36
    Level 8  
    Tak, mam dedykowany do tego pieca. Taki jak na zdjęciach. Viessmann Vitogass 100 -nie osiąga zadanej temperatury Viessmann Vitogass 100 -nie osiąga zadanej temperatury Viessmann Vitogass 100 -nie osiąga zadanej temperatury
    bumble
    User under supervision
    Może tez mieć ustawiona w opcjach temp maksymalna lub moc maksymalna.
    aficio36
    Level 8  
    78db78 wrote:
    A kiedyś grzał na 80 stopni? Jak piec sterowany regulatorem pokojowym to zewrzyj na stałe na próbę i zobacz czy wzrośnie do 80, bo regulator może wyłącza grzanie po osiągnięciu np 21 stopni w pokoju albo masz ustawione przedziały czasowe na sterowniku pieca.

O tym sterowniku nie pomyślałem. Własnie zmieniłem na nim na 22 stopnie i zobaczymy. Piec zaczął grzać i czekam.
    78db78
    Level 39  
    Ale nie osiąg 80°C bo piec wyłącza czy sterownik w pokoju? Bo jak ciepło w pokoju to piec nie może grzać do 80°C przyjdą mrozy -25° to będzie chodził cały czas.
    bumble
    User under supervision
    Podejrzewam ze 80 dla co on nie osiągnie. Trzeba by posprawdzać nastawy czy moc i temp nie ograniczone. Jaki to sterownik? Może tez pił owca krzywej jak pogodowy.
    aficio36
    Level 8  
    Gdyby głupota umiała latać, byłbym gołębicą. Zmieniłem w sterowniku na 22 stopnie i piec nagrzał sie do 70 stopni i sie wyłączył.
    Kaloryfery gorące.
    Serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc. Zapomniałem o małej skrzyneczce w przedpokoju. :)