Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa rodzina certyfikowanych kontrolerów ekranu dotykowego dla rynku AGD

ghost666 22 Lis 2020 14:37 324 0
 • Nowa rodzina certyfikowanych kontrolerów ekranu dotykowego dla rynku AGD
  Aby zmniejszyć ryzyko pożarów w kuchni czy zalania w pralni, europejska specyfikacja IEC 60730 i amerykańska UL 60730 B wymagają mechanizmów bezpieczeństwa w urządzeniach domowych, takich jak piekarniki, płyty indukcyjne, pralki i suszarki do ubrań. Pomagając projektantom w spełnieniu tych wymagań dotyczących bezpieczeństwa funkcjonalnego w urządzeniach z ekranem dotykowym, firma Microchip przedstawiła niedawno nową rodzinę kontrolerów pojemnościowych z ekranem dotykowym maXTouch MXT336UD-MAUHA1. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie kontrolera ekranu dotykowego, które oferują wstępnie certyfikowane oprogramowanie wewnętrzne klasy B. Rodzina obejmuje trzy kontrolery - MXT112UD-MAUHA1, MXT228UD-MAUHA1 i MXT336UD-MAUHA1 - dedykowane do różnego wymiaru ekranów od 2" do 8".

  Kontrolery dotykowe z certyfikatem klasy B oferują unikalne funkcje związane z bezpieczeństwem, które umożliwiają wyłączanie systemu za pomocą intuicyjnego przycisku programowego na ekranie dotykowym, eliminując konieczność stosowania zewnętrznego przycisku zatrzymania lub anulowania z certyfikatem bezpieczeństwa oraz związanego z nim mikrokontrolera. Umożliwiają również urządzeniu wykrywanie awarii ekranu dotykowego lub samego urządzenia i automatyczne wyłączanie dzięki różnorodnym funkcjom autotestu. Na przykład, jeśli pęknie szkło płyty indukcyjnej, ekran dotykowy zgaśnie i wyłączy urządzenie, eliminując przypadkowe dalsze uszkodzenia w domu. Ponieważ liczba urządzeń domowych z interfejsem dotykowym stale rośnie, rodzina MXT336UD-MAUHA1 oferuje wymagane funkcje bezpieczeństwa, pomagając producentom OEM obniżyć koszty i skrócić czas wprowadzania na rynek.

  "Ze względu na ryzyko pożarów spowodowanych przez urządzenia gospodarstwa domowego producenci urządzeń muszą zapewnić bezpieczeństwo funkcjonalne swoich systemów, a rodzina kontrolerów z ekranem dotykowym MXT336UD-MAUHA1 firmy Microchip posiada już certyfikat zgodności z wymaganymi normami bezpieczeństwa" komentuje Fanie Duvenhage, wiceprezes działu Human jednostka biznesowa interfejsów. "Integracja certyfikacji klasy B z naszymi kontrolerami dotykowymi ułatwia proces projektowania i kwalifikacji urządzeń z obsługą dotykową, ostatecznie stawiając bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, jednocześnie redukując koszty i umożliwiając nowoczesne rozwiązania w zakresie interfejsu użytkownika".

  Ponadto nowa rodzina oferuje wysoki stosunek sygnału do szumu (SNR) i zastrzeżony różnicowy system pomiaru. Umożliwia to urządzeniu niezawodne wykrywanie i śledzenie ruchu wielu palców na powierzchniach narażonych na wilgoć, wodę, tłuszcz i inne - nawet jeśli użytkownik nosi rękawiczki.

  Dostępne są narzędzia programowe i sprzętowe. Narzędzia programowe obejmują maXTouch Studio i maXTouch Analyzer. Narzędzia sprzętowe obejmują zestaw ewaluacyjny, dostępny na żądanie. Rodzina MXT336UD-MAUHA1 jest dostępna w ilościach hurtowych już od 1,82 dolara.

  Źródło: https://www.eeweb.com/worlds-first-safety-certified-capacitive-touchscreen-controller-family-for-the-home-appliance-market/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10081 postów o ocenie 8344, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.