Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Promocja na Urządzenie wielofunkcyjne Lexmark MC3224dwe - czy warto?

22 Lis 2020 20:31 78 3
  • Poziom 2  
    Witam

Poszukuję urządzenia wielofunkcyjnego do użytku domowego, 3w1, laser, z kolorowym wydrukiem, wifi niekonieczne ale mile widziane, tak samo dupleks. Z racji, że tego typu urządzenia mocno ostatnio podrożały a większość polecanych modelów z Brothera jest już praktycznie niedostępna, zacząłem rozglądać się za alternatywami.

Większość z nich jest niestety w podobnej cenie, ok 1000 - 1500 zł, wśród nich były m. in.

HP Color Laser MFP 178nw
    Brother DCP-L3510CDW
    Lexmark MC3224dwe

Poza Brotherem modele różne modele HP i Lexmarka, wymieniane w wcześniejszych postach, są dostępne, natomiast praktycznie każdy HP jest obecnie powyżej 1000 zł a Lexmark MC3224dwe
    jest na przecenie za 990 zl. Wiem, że Lexmark jest drogi w eksploatacji, ale porównywałem oryginalne tonery HP-eka i ich zamienniki z nowymi tonerami Lexmarka i generalnie, ceny są bardzo podobne: od 290 - 350 zł za toner.

Sprzęt będzie mało eksploatowany - 1-3 strony tygodniowo, mogą być w kolorze, częściej będę używał skanera.

Czy w takim wypadku taka cena za taki sprzęt, uwzględniając eksploatacje, jest dobrym pomysłem?
  • Poziom 38  
    Przy niewielkiej eksploatacji jak u Ciebie może się okazać że od stania np odkształcą Ci się wałki w grzałce, a Lexmarki wcześniejsze już tak miały.
    W tym budżecie brał bym używany atrament Brothera z wiecznymi tuszami.
    Zostawiasz na stałe włączoną i problem z głowy.
    4110 4120 T300 T500 w 100%spełniają Twoje oczekiwania.
    Przy niskiej eksploatacji T300/500 można pokusić się o oryginalne atramenty.
  • Poziom 2  
    Hm, a czy nie byłoby czegoś z laserem? Jak jest z konserwacją tych modeli? W przypadku laseru wystarczyło tylko wyczyścić głowicę, z drukarek atramentowych nie korzystałem już z dobre 15 lat, mój obecny HP (nie pamiętam nr modelu) jest używany też raz na tydzień, jak na razie musiałem mu tylko toner wymienić i głowicę wyczyścić.
  • Poziom 38  
    Raczej laser niż głowicę.
    Głowicę to w atramencie czyścisz.
    W przypadku atramentu głowica sama się czyści.
    Materiałem ekspoatacyjnym jest tzw pampers czyli pojemnik na tusz, który jest używany do czyszczenia głowicy.