Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault kangoo II - Montaż elektrycznych szyb a wymiana UCH

22 Nov 2020 21:34 333 19
  • Level 30  
    Witam Mam mały problem z moim kangoo mianowicie po zamontowaniu zestawu elektrycznych szyb tj podnośniki wiązki drzwi przełączniki boczki-nie działa szyba kierowcy
    Pasażer śmiga bez problemów ponieważ prawy działa na sztywno lewym podnośnikiem steruje uch
    Przełącznik sprawny podaje masę
    wiązka samochodu posiada odpowiednie przewody w swojej wiązce
    przejście na słupku jest
    w opcjach aktywowane clip-em szyby sterowane impulsowo-Z
    Na krótko po podaniu zasilania do silniczka działa
    Główne pytanie Czy moje uch nie będzie w stanie obsługiwać szyb czy gdzieś indziej jest jeszcze problem?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 34  
    Czy da się wysterować z komputera diagnostycznego opuszczanie i podnoszenie szyby drzwi kierowcy ?
    Czy w stanach w UCH widać wciśnięty przełącznik góra dół ?
    Wg. mnie jeśli nie było wcześniej szyb to prawdopodobnie będzie brakowało jakiegoś zasilania do UCH dla przekaźnika wykonawczego sterowania szybą kierowcy .
    Złącze szare 16 pinowe w UCH - PIN 8 powinno być zasilanie dla przekaźnika szyby kierowcy
  • Level 29  
    Tam jest sterowanie z panela głównego, uch tylko zalacza +12 na szyby po zapłonie i nie kontroluje. Albo panel podwójny Ci nie działa albo coś pomieszane z kabelkami Masz
  • Level 30  
    genek1000 wrote:
    Czy da się wysterować z komputera diagnostycznego opuszczanie i podnoszenie szyby drzwi kierowcy ?
    Czy w stanach w UCH widać wciśnięty przełącznik góra dół ?
    Wg. mnie jeśli nie było wcześniej szyb to prawdopodobnie będzie brakowało jakiegoś zasilania do UCH dla przekaźnika wykonawczego sterowania szybą kierowcy .
    Złącze szare 16 pinowe w UCH - PIN 8 powinno być zasilanie dla przekaźnika szyby kierowcy

ad,1 nie
    ad,2 nie wiem
    ad,3 w uch pojawił sie bład sterowanie podnośnikiem szyb jako stały
    Podejrzewam że nie posiadam kawałka instalacji

Dodano po 4 [minuty]:

Potrzebowałbym schematu jakie przekaźniki odpowiadają za sterowanie szybami być może u mnie ich niema

Dodano po 3 [minuty]:

melas wrote:
    Tam jest sterowanie z panela głównego, uch tylko zalacza +12 na szyby po zapłonie i nie kontroluje. Albo panel podwójny Ci nie działa albo coś pomieszane z kabelkami Masz

bizon_126 wrote:
    Przełącznik sprawny podaje masę

Czytamy ze zrozumieniem
  • Level 28  
    Raz z dwóch kangurów robiłem jednego. Jeden to był bogato wyposażony Angol z automatycznym zamykaniem szyby kierowcy, drugi golas Europa z szybami na korbe. Uch były zupełnie inne. Próbowałem to uruchomić, ale podobna ściana jak u Ciebie. Z braku czasu zastosowałem dwa przekaźniki i tyle.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 30  
    lukasz12345678910 wrote:
    Z braku czasu zastosowałem dwa przekaźniki i tyle.

Też o tym myślę [pierwsze co mi do głowy wpadło -zamontować przy słupku pod skrzynką] ale jeśli można by niewielkim nakładem pracy zrobić na oryginał to czemu nie

Dodano po 1 [minuty]:

Ciekawi mnie dokąd idą przewody sterujące silnikiem wychodzące ze słupka podobnie jak sterujące
  • Helpful post
    Level 34  
    bizon_126 wrote:
    Ciekawi mnie dokąd idą przewody sterujące silnikiem wychodzące ze słupka podobnie jak sterujące

Do UCH .
    Po co ja piszę o zasilaniach do UCH jak ty nawet nie wiesz gdzie idą przewody od przycisku i silniczka :cry:
    bizon_126 wrote:
    Potrzebowałbym schematu jakie przekaźniki odpowiadają za sterowanie szybami być może u mnie ich niema

Taki schemat nie istnieje . Elementy wykonawcze siedzą w UCH .
  • Level 29  
    Przeglądałem wczoraj schemat kango 2003 nic nie leci do UCH, wszytko jest w lewych drzwiach. Ostatnio robiłem clio 4 i się zasada działania nie zmieniła dochodzi tylko zasilanie do panelu i koniec.
  • Level 28  
    u mnie jak to robiłem to wszystko od drzwi kierowcy było w uch, w sumie pociąłem tamte kable wstawiłem przekaźniki i działa
  • Level 43  
    melas wrote:
    Przeglądałem wczoraj schemat kango 2003 nic nie leci do UCH,

Piszesz o modelu II, tam wszystko leci z UCH,w modelu z 2003 sterownik impulsowy był w drzwiach a Clio 4 to zupełnie inna bajka.
  • Level 30  
    genek1000 wrote:
    bizon_126 wrote:

Do UCH .
    Po co ja piszę o zasilaniach do UCH jak ty nawet nie wiesz gdzie idą przewody od przycisku i silniczka :cry:
    bizon_126 wrote:

Taki schemat nie istnieje . Elementy wykonawcze siedzą w UCH .

Od samego początku podejrzewałem że problem jest w uch ale zastanawiało mnie czy niema czegoś po drodze aczkolwiek zasilania profilaktycznie sprawdzę

Dodano po 3 [minuty]:

Masz może info na których pinach jest silniczek przy uch?
  • Level 29  
    Wszystkie infa jakie posiadam nie pasują do waszego opisu. Żadne reno które robiłem nie miało sterowanie szyb z UCH. także nie pomogę
  • Level 43  
    melas wrote:
    Żadne reno które robiłem nie miało sterowanie szyb z UCH

Pierwsze z brzegu i chyba najbardziej pospolite- Megane II każda szyba ze swoim sterownikiem a wszystkie nadzorowane przez UCH i możliwość aktywacji urządzeniem diagnostycznym
  • Helpful post
    Level 34  
    bizon_126 wrote:
    Masz może info na których pinach jest silniczek przy uch?

Obok pinu 8 z zasilaniem o którym pisałem pin 6 i 7 lub 8 i 9 - dokładnie nie pamiętam
  • Level 34  
    A patrzyłeś w końcu czy masz te zasilania na UCH . Ciekawi mnie jaką masz wersję wyposażenia UCH N1, N2 czy N3 ?
    Może po prostu brakuje przekaźników w płycie UCH bo jest za niska wersja
  • Level 30  
    Pracuję 7-17 poniedziałek piątek na zewnątrz trochę średnio działać na dodatek jak rozgrzebię auto i nie skończę to nie mam czym do pracy jechać- pozostaje weekend
    Taż się zastanawiałem czy jeśli by brakowało przekaźników czy po wlutowaniu ożyją
    Mam w pracy kilka modułów bsm z PSA które mogę poświęcić jako dawcę ,uch z megane II jako dawca też gdzieś leży

Dodano po 3 [minuty]:

Mam wersję bieda +
    Czyli klima i radio fabryczne sterowane z kierownicy bez cd
    Obecnie trochę dołożyłem wyposażenia
  • Level 28  
    Wątpię żeby tak to wyszło. A powiedz jaki jest cel,chcesz miec szyby elektryczne, czy żeby szyba kierowcy otwierała się i zamykala automatycznie?