Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ładowanie pakietu dwóch ogniw 18650.

23 Nov 2020 07:42 435 11
  • Level 15  
    Witam !

Uszkodził mi się oryginalny układ ładowarki i BMS w odkurzaczu samochodowym z Lidla. Zakupiłem więc dwa osobne układy BMS i ładowarkę 5100 i podłączyłem jak na przedstawionym rysunku. Podłączyłem dwa ogniwa 18650 jak na poniższym schemacie ale układ 5100 nie ładuje go tzn. po rozładowaniu pakietu i podłączeniu ładowarki zasilacz 9,6 V 500mA sygnalizacją diody w układzie 5100 jest tylko przez moment czerwona następnie po chwili sygnalizuje na niebiesko naładowanie układu. Co jest nieprawdą, ponieważ ładowanie trwa krótką chwilkę. Podtrzymanie ładowania w tym stanie nic nie daje ponieważ pakiet i tak się nie doładowuje. Po usunięciu BMS-a wszystko jest ok i pakiet jest ładowany. Niema niestety wówczas balancera i pakiet prędzej czy później nie będzie pracował. BMS zastępuje też ładowarkę niestety niema wówczas sygnalizacji ładowania.

[Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Ogniwa dobre pod sama ładowarka się ładują poprawnie.
  • Level 1  
  • Level 43  
    Masz dwie opcje: kupić układ ładujący z balancerem 2S lub ładować każdą celę z osobna najprostszą ładowarką 1S. Pierwsze rozwiązanie jest lepsze, rozjazdy na celach nie są dobrze widziane w przypadku baterii opartych na ogniwach Li-Ion. Co do samych ogniw, ja bym je jednak sprawdził na dedykowanej do tego rodzaju ogniw ładowarce. Są też mierniki pokazujące ile Ah/Wh naładowano (lub pobrano z ogniwa).
  • Level 15  
    Szukałem takiego układu jednego układu ładującego razem z BMS- em na jednej płytce ale nie znalazłem dlatego kupiłem dwa. W tym moim BMS a jest nim ten układ tylko mój ma 8A https://abc-rc.pl/product-pol-9526-Modul-BMS-...-ogniw-Li-ion-2S-8-4V-13A-do-ogniw-18650.html jest wbudowana ładowarka. Nic na razie ładuję samym układem 5100.W układzie 5100 jest zworka wyboru jest teraz zalutowana na 8,4 V.
  • Level 1  
  • Level 15  
    Mój BMS to dokładnie ten. Natomiast jego parametry to:

BMS układ zabezpieczający 2S 8A BMS Li-ion

Układ zabezpieczający przed przeładowaniem i przeciążeniem AKUMULATORKÓW Li-ion
    Napięcie ładowania 8,4V CC/CV
    Maksymalny prąd ciagły :8A
    Maksymalny prąd chwilowy 15A
    NAPIECIA ZASILANIA 8,5V -9V DC
    rozmiar płyty do 41*16*3.5mm

• Level 1  
  • Level 15  
    aha czyli to nie jest balancer no dobrze to skoro tak to po co mu 3 przewód skoro to tylko zabezpieczenie ? Myślałem, że jak jest 3 odczep to zawsze balansuje ? Tak też zrobiłem 5100 bezpośrednio. Nie będę doprowadzał tylko do całkowitego rozładowania aku i to wszystko. Dzięki wszystkim za pomoc.
  • Level 1  
  • Level 15  
    Nie nie jest za mocny działa nie odcina.