Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inwestorzy stawiają na bezprzewodowe ładowarki do dronów

ghost666 23 Nov 2020 12:04 1023 0
 • Inwestorzy stawiają na bezprzewodowe ładowarki do dronów
  Firma WiBotic zdobyła zaufanie inwestorów - startup uzyskał 5,7 miliona dolarów od inwestorów w pierwszej rundzie. Wśród inwestorów znajdują się między innymi Junson Capital, SV Tech Ventures, Rolling Bay Ventures, Aves Capital, The W Fund i WRF Capital.

  WiBotic oferuje rozwiązania do bezprzewodowego ładowania i optymalizacji zasilania dla rynku robotów lotniczych, mobilnych, morskich i przemysłowych. Technologia firmy oferuje nową metodę indukcyjnego ładowania. Takie rozwiązania optymalizacyjne zapewniają szczegółowe monitorowanie parametrów ładowania baterii za pomocą oprogramowania. W połączeniu ze strategicznym wdrożeniem sprzętu do ładowania bezprzewodowego funkcje te optymalizują czas pracy dronów. Rozwiązania bezprzewodowego ładowania WiBotic obsługują również planowanie ładowania; torują drogę wielu robotom do ładowania z tego samego nadajnika w różnym czasie.

  Bezprzewodowy transfer mocy (WPT)

  Wykorzystanie pól elektromagnetycznych jako źródła energii elektrycznej sięga końca XIX wieku, kiedy to Nikola Tesla po raz pierwszy zademonstrował przesyłanie energii elektrycznej bez przewodów. Metodologia łączności bezprzewodowej jest dobrze znana, ale projekt nadajników, ich lokalizacja, maksymalizacja wydajności oraz potrzeba zweryfikowanego zachowania całego systemu stanowią złożone wyzwanie, które wymaga określonych umiejętności i wykorzystania zaawansowanych narzędzi, takich jak symulacja numeryczna.

  Technologia WiBotic opiera się na mocnych stronach systemów indukcyjnych i rezonansowych, ponieważ łączy w sobie to, co najlepsze. "Nasz opatentowany system Adaptive Matching stale monitoruje względną pozycję anteny i dynamicznie dostosowuje parametry sprzętu i oprogramowania układowego, aby zachować maksymalną sprawność. W związku z tym zapewnia niezawodne ładowanie przy wysokich poziomach mocy i przy kilku centymetrach przesunięcia w pionie czy poziomie" mówi Ben Waters, dyrektor generalny WiBotic.


  Źródło: https://www.eeweb.com/investors-stake-on-wireless-charging-of-drone-robots/

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10182 posts with rating 8465, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.