Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane II - Podłączenie antena płetwa rekina

matusz8919 23 Nov 2020 13:02 1779 8
    matusz8919
    Level 10  
    Witam wymieniłem w samochodzie oryginalną antenę na płetwę rekina Ori Renault. Stara antena 4 przewody-
    1 od GPS
    3 od radia
    W nowej jest
    1 od GPS
    1 radio
    1 od dab+
    Po podłączeniu wszystkiego działa GPS i radio, z tym że podczas jazdy radio szumi. Dowiedziałem się że płetwa nie posiada w sobie wzmacniacza i trzeba zewnętrzny podłączyć. Mam miał ktoś już do czynienia z tego typu tematem?
    Pytanie jest takie jaki wzmacniacz sygnału kupić i gdzie go podłączyć? Renault Megane II - Podłączenie antena płetwa rekina
  • Helpful post
    genek1000
    Level 35  
    Tak. Podłączałem wzmacniacz na przewodzie .
    Coś w tym stylu
    Renault Megane II - Podłączenie antena płetwa rekina
    Pewnie są inne wtyki , to uciąć te co są i dolutować do przewodu antenowego.
    matusz8919
    Level 10  
    Ok czyli obojętnie jaki wzmacniacz byle miał zasilanie i wpiąć go w kabel antenowy?
    Oraz może ktoś powiedzieć od czego jest ten 4 kabel? Napewno idzie do do płytki razem z + i kablem FM Renault Megane II - Podłączenie antena płetwa rekina
  • Helpful post
    genek1000
    Level 35  
    matusz8919 wrote:
    Ok czyli obojętnie jaki wzmacniacz byle miał zasilanie i wpiąć go w kabel antenowy?

Tak
    matusz8919 wrote:
    od czego jest ten 4 kabel?

Nie pamiętam dokładnie ale prawdopodobnie jeden był FM a drugi też dla częstotliwościowi FM do nawigacji do odbioru TCM .
    Przetnij jeden i drugi , dotknij palcem albo metalowym wkrętaki do rdzenia przewodu i sprawdź na którym pojawia się odbiór radiowy . Pamiętaj że antena to sygnał i oplot do masy . Jeśli nie wiadomo czy w przewodzie płynie prąd to wszystkie cięcia robimy na odłączonym urządzeniu / zasilaniu
    matusz8919
    Level 10  
    Kupiłem taki jak na zdjęciu, podpiąłem j jest dużo lepiej ale dalej szumi. Zastanawiam się czy nie powinienem wzmacniacza wpiąć odrazu przy radiu
  • Helpful post
    genek1000
    Level 35  
    matusz8919 wrote:
    Zastanawiam się czy nie powinienem wzmacniacza wpiąć odrazu przy radiu

Teoretycznie bez różnicy gdzie .
    Musisz przyjąć do wiadomości że wzmacniasz sygnał który jest dużo słabszy w porównaniu do zwykłej anteny z powodu osłabienia go przez układ wzmacniający wbudowany do anteny.
    Powiem tak . Ja zastosowałem taki wzmacniacz na kablu bo taki sobie klient kupił . Wzmacniacz tez nie równy wzmacniaczowi . Może tamten był lepszej jakości .
    Może by tak spróbować zasilić ten wbudowany wzmacniacz za pomocą separatora zasilania anteny stosowany do anten telewizyjnych ?
    Z tego co kojarzę to te płetwy są zasilane 12v .
    matusz8919
    Level 10  
    Czyli coś co podaje zasilanie kablem koncentrycznym. Drogie to nie jest warto spróbować. Zamówię i zobacze. Wypnę ten wzmacniacz i podłącze separatora zasilania anteny i zobaczę co będzie. Dzięki
    matusz8919
    Level 10  
    genek1000 wrote:
    matusz8919 wrote:
    Zastanawiam się czy nie powinienem wzmacniacza wpiąć odrazu przy radiu

Teoretycznie bez różnicy gdzie .
    Musisz przyjąć do wiadomości że wzmacniasz sygnał który jest dużo słabszy w porównaniu do zwykłej anteny z powodu osłabienia go przez układ wzmacniający wbudowany do anteny.
    Powiem tak . Ja zastosowałem taki wzmacniacz na kablu bo taki sobie klient kupił . Wzmacniacz tez nie równy wzmacniaczowi . Może tamten był lepszej jakości .
    Może by tak spróbować zasilić ten wbudowany wzmacniacz za pomocą separatora zasilania anteny stosowany do anten telewizyjnych ?
    Z tego co kojarzę to te płetwy są zasilane 12v .

Dzięki wielkie działa. Kupiłem separator zasilania anteny i działa wyśmienicie.