Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 121 Alternator - Alternator przestał ładować.

23 Nov 2020 23:14 234 6
  • Level 8  
    Witam. Mam problem z alternatorem w Mazdzie 121 przestał ładować.
    Samochód ogółem jest na WrakRace więc instalacja całkowicie jest wypruta, Została instalacja tylko potrzebna do prawidłowej pracy silnika komputer itp. Do rzeczy Ostatnio wywaliłem licznik bo prawdę mówiąc jest nie potrzebny i po tym alternator przestał ładować. Więc znalazłem przewód który idzie z licznika do alternatora i podłączyłem najpierw do masy nie ładowało to do +12v i zaczął ładować. Przejechałem się raz i znów nie ładuje podłączanie tego przewodu do masy lub +12 nic nie daje. Spaliłem tak regulator?? Na alternatorze nie ma żadnego oznaczenia firmy nic..
    Alternator ma jedno złącze na śrubę B czyli ładowanie aku. I jedną wtyczkę dwupinową. Sprawdziłem instalacje, jeden pin jest to +12 po załączeniu stacyjki przez bezpiecznik, drugi pin idzie do licznika.
    Ktoś może podpowiedzieć jak podłączyć ten alternator by ładował? Jak narazie mam go rozebranego na części pierwsze na stole i nie wiem jak go naprawić. Ktoś może podpowiedzieć coś? Mogę podesłać zdjęcia jak to wygląda.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 17  
    Wyślij zdjęcie regulatora
  • Level 8  
    A ta lampka na czerwono musi być? Podłączałem właśnie tak jak na rysunku tylko bez lampki podałem bezpośrednio i nie ładuje.
  • Level 17  
    Lampka to jest kontrolka ladowania przy zegarach

Dodano po 11 [godziny] 40 [minuty]:

Żarówka musi być
  • Level 8  
    To ta żarówka robi jako zabezpieczenie?? Podłączając alternator bez tej Żarówki mogłem coś spalić w nim?

Dodano po 4 [godziny] 18 [minuty]:

diody sprawdziłem miernikiem wszystkie sprawne. Mając zasilacz mogę sprawdzić regulator napięcia?? Jak się da mógł by ktoś podpowiedzieć jak go podłączyć?