Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z klawiaturą i myszką. - Klawiatura i myszka przestaje działać.

24 Nov 2020 14:08 174 7
 • Level 3  
  Witam,
  mam pewien problem od jakiegoś czasu. Po pewnym czasie gdy używam komputera klawiatura i myszka przestaje działać. Myszka świeci się lecz nie reaguje na moje ruszanie. Klawiatura można powiedzieć, że robi dyskotekę co 5 sekund. Zapala się i gaśnie, też nie reaguje jak naciskam. Jedynym sposobem by naprawić to jest ponowne uruchomienie komputera. Sprawdziłem to również z inną klawiaturą i dzieje się to samo. Widziałem, że kiedyś ktoś napisał podobny wątek lecz zrobiłem wszystko co było tam napisane i nic. Sterowniki do wszystkiego mam najnowsze. Proszę o pomoc.

  Myszka:
  Genesis Krypton 190
  Klawiatura:
  1 to jakaś z Havit
  2 to jakaś A4TECH Bloody B120


  Edit: Jeszcze dodam, że gdy to się dzieje to słuchawki i pad działają normalnie.
 • Level 29  
  Wepnij urządzenia bezpośrednio w porty usb z tyłu komputera (w płytę główną).
 • Level 3  
  Są podłączone do tylnych portów USB
 • Level 29  
  wic3kk wrote:
  słuchawki i pad działają normalnie.

  Rozumiem, że słuchawki też po USB?
  Zamień miejscami z klawiaturą i myszką.
  Jak nie działa, to masz uwalony przewód albo sekcję zasilania myszki i klawiatury (są budżetowe, więc bym się wcale nie zdziwił).
 • Level 3  
  Słuchawki też są na USB. Zobaczę co się stanie gdy zamienię miejscami. Gdy będzie się tak dalej dziać sprawdzę czy pomoże reinstall windowsa.
 • Level 6  
  Reinstall Windowsa może nie pomóc, albo okaże się zbędny. Możesz uruchomić jakiegoś linuxa (np. Ubuntu) z Live USB i sprawdzić czy tam pojawia się problem. Może też się okazać że to po prostu problem z płytą główną. Z tego co rozumiem słuchawki i pad są wpięte w port usb podłączony do płyty głównej kablem (np. przedni panel)? Są to USB 2.0 czy 3.1 Gen 1?
 • Level 29  
  Marbilone wrote:
  Z tego co rozumiem słuchawki i pad są wpięte w port usb podłączony do płyty głównej kablem (np. przedni panel)? Są to USB 2.0 czy 3.1 Gen 1?

  Napisał przecież, że porty z tyłu, czyli z płyty.
 • Level 3  
  Dobra rozwiązałem problem. Zrobiłem reinstall windowsa i dalej było to samo lecz tylko myszka tak miała a nie klawiatura trzeba zmienić myszkę - nawet nie wiem jak się zepsuła bo nie stukam nią :P