Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung LE37C630K1W - Brak obrazu, telewizor resetuje się.

ferguson6600 25 Nov 2020 12:02 672 17
    ferguson6600
    Level 21  
    Telewizor jak w temacie. Płyta główna BN41-01443C, zasilacz BN44-00339B. Tv po włączeniu pilotem miga przemiennie dioda na panelu jakby się resetował, obrazu brak. Pomierzyłem napięcia na zasilaczu i tak. Na pinach do płyty inwertera prawidłowe według opisu, na pinie Inv.err 1,8V. Napięcia na zasilaczu w gnieździe wtyku do płyty takie:
    Tam gdzie powinno być 5V jest 5V, a tam gdzie powinno być 13V, jest 12,29V. Ale niepokoi mnie brak napięcia 5V na pinie 5V_DET.
    Po odpięciu płyty od zasilacza, podświetlanie matrycy uruchamia się prawidłowo. Czy brak napiecia na płytę 5V_DET skutkuje brakiem startu i resetem telewizora?
    ferguson6600
    Level 21  
    Powoli zaczynam dochodzic co jest uszkodzone. Na pewno nie ma zasilania T-con 13V, nie ma napiecia na jego bezpieczniku. Nie wiem czy to ma az takie znaczenie dla płyty,ale z zasilacza wychodza napięcia 12,29V z miejsc gdzie powinno byc 13V. Czy spadek o 0,71V ma znaczenie?
    Nie moge znależc na forum schematu do plyty BN41-1443C,poratuje ktoś.
    ferguson6600
    Level 21  
    Ok, dziękuję za info. A czy brak na wyjściu z zasilacza napięcia 5V_DET tez nie ma większego znaczenia. Dodam ze na wszystkich cewkach sa prawidłowe napięcia, w gnieździe USB takze.
    ferguson6600
    Level 21  
    Panowie czy układ Q201 BA1C4T po dostaniu napięcia 12V na bramke i żródło, powinien sie otworzyć i przesłać napięcie na dren i dalej na gniazdo taśmy matrycy i do T-con celem zasilenia matrycy?
    ferguson6600
    Level 21  
    Samsung LE37C630K1W - Brak obrazu, telewizor resetuje się.[/url]
    Panowie czy taki mosfet jest sterowany czy nie? To znaczy sie czy jezeli dostaje napiecie 12V na bramke i pojawia sie na zródle, to powinien sie otworzyć i podać napięcie na dren?
    badael
    Level 21  
    It's the FDS4435_P-FET_30V 8A. What is the voltage at 4 pin?
    To FDS4435_P-FET_30V 8A. Jakie jest napięcie na 4 pinach?
    ferguson6600
    Level 21  
    Po załaczeniu tv pilotem 12,26V, jest na pin4 czyli bramce, oraz na pin1,2,3 czyli zródle, ale nie ma na n5,6,7,8 czyli dren.
    kazikszach
    Level 35  
    ferguson6600 wrote:
    Po załaczeniu tv pilotem 12,26V, jest na pin4 czyli bramce, oraz na pin1,2,3 czyli zródle, ale nie ma na n5,6,7,8 czyli dren.

Prawidłowe zachowanie tranzystora, brak sterowania nim.
    ferguson6600
    Level 21  
    @kazikszach no kurcze jako laik jeszcze nie mogę tego rozszyfrować. To w jaki sposób on jest sterowany,gdzie na układ (pin) musi byc podany jakis sygnal lub napięcie w celu jego otwarcia. Nie otwiera sie mimo ze ma napięcie na S.
    kazikszach
    Level 35  
    To jest tranzystor typu p, poczytaj o ich działaniu.
    ferguson6600
    Level 21  
    No czytam i czytam i nie do konca to rozumuje. Czyli powinno byc tak? ze po załączeniu napięcie powinno pojawić się na pinach S, a potem dostaje chwilowe napięcie otwarcia na G,po czym powinien sie otworzyć na piny D.

Czy za sygnał sterowania mosfetem zasilania matrycy odpowiada procesor SDP 95 N240, bo tak by to wygladalo. Samsung LE37C630K1W - Brak obrazu, telewizor resetuje się.
  • Helpful post
    kazikszach
    Level 35  
    ferguson6600 wrote:
    @kazikszach no kurcze jako laik jeszcze nie mogę tego rozszyfrować. To w jaki sposób on jest sterowany,gdzie na układ (pin) musi byc podany jakis sygnal lub napięcie w celu jego otwarcia. Nie otwiera sie mimo ze ma napięcie na S.

Jest to tranzystor typu, czyli sterowany minusem na bramce względem źródła.
    ferguson6600
    Level 21  
    O matko, to czemu mam na tej bramce napięcie plusowe od razu po starcie, chyba sam tego nie ogarnę.

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

Nie podaruje tej płycie. Zrobiłem cały schemat jak idą ścieżki od zasilania z płyty do bramki, oraz elementy obok. Dokonałem pomiarów elementów na płycie i część jest napisana w schemacie, ale podam też rezystencje klucza ALY o oznaczeniu Q205. Rezystencja miedzy wejściem a masa ma 14,72KΩ, miedzy wejściem a wyjściem 70KΩ, a miedzy wyjściem a masą 55KΩ. Zmierzyłem też że źródło S ma połączenie z drenem D na 4435. Jeśli 4435 jest załączany minusem to dlaczego na źródle S występuje napięcie. Czyżby było gdzieś w tej okolicy zwarcie, i się resetuje tv? Samsung LE37C630K1W - Brak obrazu, telewizor resetuje się.
    zorbek
    Level 30  
    ferguson6600 wrote:
    Nie podaruje tej płycie
    Ryjesz tą płytę nie usuwając przyczyny. Problem masz z oprogramowaniem lub uszkodzeniem na płycie które wymusza restart.
    Na pewno nie jest to brak 12V podawanym na tcon. To napięcie podawane jest jako ostatnie by nie było niepotrzebnych śmieci widocznych na ekranie.
    ferguson6600
    Level 21  
    @zorbek nie ja na razie nic jej nie robie, w sensie nic nie lutuje itp. Po prostu szukam co jest przyczyna. Ale jako laik idzie mi to pod górke. Ale o oprogramowaniu to bym nie pomyslal. Masz na mysli flash 25xxx? Programator mam z klipsem, ale skąd wziąśc soft.
    ferguson6600
    Level 21  
    Jednak nie dałem mu rady.Oddałem go do serwisu.