Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mio Moov 310 N179 - Pusta pamięć - Ktoś się podejmie wgrania map?

marcin.waski 26 Nov 2020 01:54 426 2
 • #1
  marcin.waski
  Level 24  
  Witam Wszystkich zainteresowanych tematem :-)

  Posiadam kilka nawigacji w swojej domowej kolekcji: Garmin Nuvi 1350, Smart GPS SG710, Lark Free Bird 50.1 oraz tą nieszczęsną Mio Moov 310 N179.
  W samochodzie używam legalnej Auto Mapy w Stacji Multimedialnej GMS 6321 Smart (na Win CE).
  Pytanie czy uruchomiać tą Mio Moov 310 np. do auta żony lub na rowerowe wypady za miasto mając inne działające nawigacje?
  -Czy ktoś z Was ma możliwości wgrania w to urządzenie map, które będą działać i przez dłuższy czas nie będą wymagać ode mnie (żony) aktualizacji czy potwierdzania innych weryfikacji?
  Ten sam problem mam z Lark Free Bird 50.1 - ta też nie posiada map.

  Warto TO trzymać czy kierunek kosz na elektrośmieci?
 • Helpful post
  #2
  dudus_ns
  Level 7  
  Oczywiście że trzymać, chociażby po to gdyby któraś z używanych padła. Mało tego moim zdaniem Mio jest dużo lepszym urządzeniem niż Smart. Odblokuj tego Mio i możesz tam wrzucić Igo primo albo AutoMapa, czy inny program który Ci się podoba z najnowszymi mapami.
 • #3
  marcin.waski
  Level 24  
  Temat z Mio rozwiązałem zupełnie przypadkiem :-)
  Podczas wgrywania programu Auto Mapa na kartę pamięci urządzenia (wewnętrzna pamięć nawigacji nie działa) należy wybrać jedyny model Mio (rzecz jasna jest to inny model) jaki oferuje program instalacyjny Auto Mapy i przeprowadzić instalację. Po załączeniu urządzenia po ok. 10 ... 15 sekundach na tle połączenia USB ekranu pojawi się klepsydra która będzie chwilę się kręcić, po czym urządzenie zacznie sypać błędami - dosłownie jeden po drugim. W tym przypadku nic nie należy ruszać - nie kasować tych błędów tylko uruchomić jeszcze raz program instalacyjny Auto Mapy i "nadpisać" drugą instalację (oczywiście również na karcie pamięci), ale tym razem wybierając nawigację o nazwie GMS SMART, ADAYO CE4M ... CE4E Auto Start i przeprowadzić tą instalację bez formatowania pamięci.
  Po uruchomieniu nawigacji ta znowu po chwili zacznie kręcić klepsydrą i po chwili znowu sypnie kilkoma błędami, które należy potwierdzić naciskając OK we wszystkich otwartych oknach dialogowych. Nawigacja uruchomi program Auto Mapa.
  Należy ustawić wielkość czcionek najlepiej na największe, bo ten ekranik nie jest za duży ;-)
  Przy takiej procedurze instalacyjnej prawdopodobnie po pierwszej instalacji zostaje w pamięci jakiś plik typu "auto start" pasujący do tego urządzenia (Moov310). Druga instalacja pod GMS po pierwszym uruchomieniu i skonfigurowaniu ustawień samego programu już nie wywala żadnych błędów :-)

  Zdjęcia wykonywane w pomieszczeniu, dlatego wyświetla brak zasięgu.
  Urządzenie testowane kilka razy. Póki co nie zawiesza się - działa jak należy!

  Mio Moov 310 N179 - Pusta pamięć - Ktoś się podejmie wgrania map?

  Mio Moov 310 N179 - Pusta pamięć - Ktoś się podejmie wgrania map?

  Mio Moov 310 N179 - Pusta pamięć - Ktoś się podejmie wgrania map?


  Przepraszam za odwrócone zdjęcia. W iPhone są one normalnie, a tutaj nie mam możliwości przeprowadzenia edycji i poodwracania tych fotek ;-)

  Dodam, że Lark Free Bird 50.1 bez problemu dał się uruchomić na ustawieniach Auto Mapy dla urządzenia właśnie jedynego Mio jaki jest na liście instalatora :D

  Mio Moov 310 N179 - Pusta pamięć - Ktoś się podejmie wgrania map?

  Mio Moov 310 N179 - Pusta pamięć - Ktoś się podejmie wgrania map?

  Mio Moov 310 N179 - Pusta pamięć - Ktoś się podejmie wgrania map?

  ...tym samym temat można już zamknąć ale nie usuwać - Urządzenie dość leciwe, ale takie informacje mogą się jeszcze komuś przydać :-)