Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odczyt cykli ładowania z baterii Milwaukee m18.m12

Emilion1991 26 Nov 2020 23:15 1851 3
    Emilion1991
    Level 2  
    Witam szanowne grono. Macie jakieś ciekawe patenty na odczyt cykli z elektroniki wewnątrz baterii m18 Milwaukee? Mam takie urządzenie jak M18ONEKA, ale tym tylko mogę zaprogramować nr seryjny narzędzi z serii onekey, chodź jest tam złącze do wpięcia baterii, ale po podłączeniu nie chce się łączyć. Chodzi mi tylko o odczyt cykli bo narzędzia do diagnozy ogniw mam.
    Karlos12
    Level 16  
    Witam, jak na mój chłopski rozum to ten sprzęt zapisuje każde podłączenie do ładowarki.
    Metoda jest prosta, zapis taki odbywa się w eeprom zew. lub w pamięci mikrokontrolera eeprom.
    Ja coś właśnie takiego wsadziłem do proca atmegi który to kontrolował ładowanie I/U oraz zapisywał cykle w strukturze atmegi eeprom.
    Nie ma sposobu aby można było to zmienić lub skasować tylko tą komórkę zapisu cykli. Taka możliwość jest tylko w programie źródłowym.
    Zwłaszcza jak zapis cykli zmieniany jest automatycznie np. po 50 cyklach komórka eep. &H20 na &H24 itd. aż do osiągnięcia np. 1000 cykli. I wtedy program, jeżeli przy starcie odczyta że jest już 1000, to nie pozwala na kontynuowanie dalszej pracy.
    I cóż wtedy począć bez programu źródłowego?
    Jeżeli zapis odbywa się na zewnętrznej pamięci to w tym przypadku można by się do niej podłączyć analizatorem I2c i zrobić skana z 5 razy ON/OFF ładowarki z wpiętym sprawnym akumulatorem i porównać je czy któraś komórka się zmieniła.
    Emilion1991
    Level 2  
    Ogólnie zapisywane jest to w ukladzie który znajduje się wewnątrz baterii. Do starszego typu aku 28 V z Milwaukee używałem tego https://www.ebay.com/itm/Milwaukee-61-10-2800-Battery-Pack-Status-Reader-/123982654933
    ale do nowego typu nie mam jeszcze nic podobnego . Milwaukee sprzedaje takie urządzenie gdzie teoretycznie powinienem odczytać tym status baterii ale za groma się nie łączy a juz sprawdzalem na różne sposoby https://www.makita.sklep.pl/milwaukee-m18onek...-force-logic-4933451386-m18-oneka-p-7248.html Być może potrzebny jest do tego jakiś inny soft ale nigdzie nie mogę znaleść na ten temat informacji . Potrzebuje właśne coś takiego co w chwilę pozwoli mi odczytać ten status bo w innym przypadku nie będzie to miało racji bytu na moim serwisie.
    Karlos12
    Level 16  
    A jaka pamięć znajduje się wewnątrz takiej bateri, bo być może będzie pomocny analizator magistrali I2c lub SPI. Ja bez tego analizatora to ani rusz.
    Można by także odczytywać pamięć przy pomocy programatora i odpowiedniego klipsa inaczej mówiąc adaptera który pozwoli na odczyt danych w układzie.
    Nawet taki prosty jest w stanie odczytać dane w trakcie włączania ładowarki, ale bez ingerencji w strukture akumulatora się nie obejdzie.
    Analizator stanów logicznych Saleae 8-kan. 24MHz