Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kompresor lodówkowy - budowa

barti199 27 Nov 2020 16:40 1689 35
    ArturAVS
    Moderator HP/Truck/Electric
    Nie odpowiem Ci jednoznacznie na ten temat, ale widząc "wysyp" wszelakiej maści kompresorów z kraju środka (chiny) to nic dziwnego. Spójrz ile kosztuje oryginalny Condor a ile chiński zamiennik (z wyposażeniem, reduktor, manometry, zawór bezpieczeństwa złącza etc.). Tylko że Condory pracują duuużo dłużej niż zamiennik, i nie raz w bardziej ciężkich warunkach. Przez blisko siedem lat "miałem na stanie" pod względem UR sprężarkownię wyposażoną w siedem agregatów (5 praca 24/7 prawie 365 dni w roku, dwa w rezerwie) i nigdy presostatu Condora nie wymieniałem. Co innego same kompresory(pierścienie, tłoki, korbowody, panewki, zawory itp.) czy paski. Jeden malutki "chińczyk" używany głównie przy remontach do napędu pistoletu malarskiego czy czyszczenia, skończył żywot po roku. Używany dorywczo(godzina dwie na miesiąc) ale fakt że był poręczny, nie będę przecież blisko półtonowej sprężarki ciągał na drugi koniec firmy. Wszystkie to AtlasCopco tłokowe ze zbiornikami po 400l. Linie zasilające podzielone ze względu na rodzaj maszyn zasilanych powietrzem. Co roku przegląd UDT zbiorników i kontrola zaworów bezpieczeństwa.
    barti199
    Level 5  
    Butla jest od kompresora też. Nie wiem czy też lodówkowego czy nie. Będę po prostu spoglądał na manometry i kontrował żeby nie przekroczyło mi 7 bar. Kompresor będzie służył tylko do prac modelarskich więc nie potrzebuje jakoś bardzo dużego ciśnienia.
    moze-byc
    Level 28  
    barti199 wrote:
    Będę po prostu spoglądał na manometry i kontrował żeby nie przekroczyło mi 7 bar.

Po to masz presostat - sam utrzymuje ciśnienie w zbiorniku.
    ArturAVS wrote:
    Nie odpowiem Ci jednoznacznie na ten temat,

A ja już chyba wiem. Patrzę na te condory, na presostaty głównie. Podstawa jest taka sama jak w każdym innym. Patrzę dalej - wewnętrzna budowa jest identyczna. Doszedłem do wniosku że presostaty od 15 lat nie zmieniły się właściwie w ogóle, a tylko zmieniają kształt obudowy i ewentualnie włącznik wciskany na obracany (gdzie wewnątrz i tak wciska się taki bolec).
    Podsumowując - wszystkie te presostaty są takie same.
    ArturAVS
    moze-byc wrote:
    Podsumowując - wszystkie te presostaty są takie same.

Pod względem konstrukcyjnym i co do zasad działania tak.
    moze-byc
    Level 28  
    ArturAVS wrote:
    Pod względem konstrukcyjnym i co do zasad działania tak.

Właśnie nie. One są po prostu identyczne. Znalazłem jakiś temat gdzie koleś naprawiał presostat a Condora, no identyczny jak ten Stanleya który kupowałem rok temu. I identyczny jak ten który był oryginalnie przez 15 lat.
    ArturAVS
    Condora znam od ponad 25 lat, co do nowszych to chyba "kopie doskonałe".