Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakiej firmy siłowniki bramy wjazdowej

Różany 27 Nov 2020 12:05 621 9
Optex
 • #1
  Różany
  Level 3  
  Cześć. Jest tu ktoś zajmujący się montażem lub sprzedażą sterowania bram wjazdowych? Jakich firm polecacie siłowniki do bramy ogrodzeniowej dwuskrzydłowej ? Skrzydło 206x130cm waga 70kg. Potrzebuję by sterowanie współpracowało z pilotami bram wiśniowskiego (napęd metro od somfy) tak by można było zaprogramować przyciski pilota do otwarcia bramy i garażu. Zależy mi także by była możliwość wpięcia sterowania pod centralę alarmową (bramę wpiąłem przez przekaźnik rm85 także myślę że z siłownikami ogrodzenia powinno być podobnie ).
 • Optex
 • #2
  78db78
  Level 39  
  Jeśli mieszkasz na otwartym terenie szukaj siłowniki odporne na wiatr, bo jeśli przyjdzie wichura i skrzydło ma duży opór to będziesz podpierał szpadlem.
 • Optex
 • #3
  Różany
  Level 3  
  Nie mieszkam na otwartym terenie. Jestem także osłonięty przez inne budynki.
 • Helpful post
  #4
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Co do warunków - pracy z Somfy, współpracy z centralką alarmową - to niemal wszystkie bardziej firmowe napędy spełniają te warunki .
  Co do ogólnego doboru - brama jest lekka więc zerknij na ostatni post tego tematu : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3484122.html . Piloty masz chyba nie Wiśniowskiego a Somfy - więc albo od razu zamontujesz coś Somfy powyższego typu - np SGS (201 lub 400) albo zestaw innej firmy do takich lekkich bram z odbiornikiem łapiącym piloty Somfy RTS (oryginał lub zamiennki Proximy).
 • #5
  Różany
  Level 3  
  Dzięki za odpowiedź. Tak polot jest od Somfy. Myślałem o ich napędach by uniknąć problemów z kompatybilnością z bramą Wiśniowskiego jednak słyszałem opinie że ich siłowniki nie są zbyt dobre.
  Powiedz mi jeszcze czy każdy siłownik lub czy w każdym sterowniku można ustawić by jedno skrzydło bramy otwierało się trochę szerzej niż to drugie? Czy muszę szukać siłowników z taką opcją? Mam płot nie równolegle do garażu i właśnie muszę zrobić tak by jedna strona otwierała się o jakieś 30cm szerzej.
 • Helpful post
  #6
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Fakt - Somfy SGS (castoramowe) mają średnią prasę w komentarzach - są delikatne. Ixengo natomiast to o dwa oczka wyższa półka cenowa.
  Quote:
  czy w każdym sterowniku można ustawić by jedno skrzydło bramy otwierało się trochę szerzej niż to drugie

  To nie kwestia sterownika a montażu siłownika i można tak zrobić z każdym zestawem. Dla zmiejszenia kąta poniżej 90 st. odpowiednio ustawiasz ograniczniki. Dla zwiększenia do powiedzmy 110 st trzeba zmniejszyć wymiary montażowe (opcja większego kąta przeważnie jest w tabelce wymiarowej w instrukcji). Licz się z tym, że przy różnych kątach otwarcia skrzydła będą miały różniące się czasy otwarcia/zamknięcia.
 • #7
  Różany
  Level 3  
  Z czasem nie ma problemu ważne by skrzydło otwierało się szerzej by nie zachodziło na podjazd. A powiedz mi jeszcze jakich producentów warto brać pod uwagę. Nie chodzi mi o konkretne modele ale o producentów.
 • #8
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Wszystkich, którzy mają siłowniki 24V - Nice, Faac (24V drogie), Came, Beninca, Hormann (brzydkie), BFT, SomFy, z rzadzszych KEY, Aprimatic - czyli właściwie wszystkie firmy obecne na rynku oprócz głębokiej PRC.
 • #9
  tobi_ns
  Level 10  
  Jezeli chcesz zeby piloty z napedu metro pracowaly z silownikami bramy musisz wybrac silowniki z centala somfy obslugujacą radiolinie rts. Czyli jak chodzi o somfy to centrale 3s rts. Ewentualnie do innych silownikow dokupic radio somfy rts. Wazne tez czy brama jest osadzona na murze czy na slupku. Jak na slupku to na jak szerokim? Czy na tym samym slupku jest furtka? Pozdrawiam!
 • #10
  vakant34
  Level 22  
  Jak ja kupowałem BFT to brałem pod uwagę zapas mocy, by to nie było na styk. I takie podejście polecam.