Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Ulysse I - gdzie są dmuchawy? (Peugeot 806, Citroen Evasion, Lancia Zeta)

28 Nov 2020 11:21 225 5
 • Heating systems specialist
  Witam.

  Pacjent to Fiat Ulysse I po lifcie. Uległy uszkodzeniu dmuchawy/dmuchawa kabinowa.
  O ile zlokalizowanie dmuchawy od strony pasażera jest dość łatwe i już sobie z tym poradziłem o tyle nie mogę zlokalizować dmuchawy od strony kierowcy.
  Fiat Ulysse jest autem bliźniaczym z Peugetoem 806, Citroenem Evasion oraz Lancią Zeta. W Peugeocie 806 z całą pewnością były 2 dmuchawy, bo je wymieniałem i o ile się nie mylę ta od strony kierowcy była ponad rączką otwierania klapy silnika, czyli ponad lewym nadkolem. Niestety w Ulysse tego wentylatora tam nie ma i nie mogę go zlokalizować.

  Czy ktoś się orientuje gdzie jest ten wentylator, albo wie i jest pewien, gdzie znajdują się w autach bliźniaczych?
  Czy też może w przypadku Fiata jest tylko jeden wentylator, ten po stronie pasażera?
 • Heating systems specialist
  adamjur1 wrote:


  Czytałem ten wątek, ale dotyczy on dmuchawy po stronie pasażera, czyli tej dmuchawy z którą już sobie poradziłem i już ją naprawiłem.

  Ponieważ, kiedyś miałem Peugeota 806 i tam była druga dmuchawa po stronie kierowcy, którą także wymieniałem to szukam teraz w Ulusse, ale nie wiem czy w Fiacie jest też druga dmuchawa jak w Peugeocie 806 czy jej po prostu nie ma, a jeżeli jest to gdzie ona może być schowana.
  Trochę lat minęło od czasu jak wymieniałem te dmuchawy w Peugeocie 806 i teraz już nie pamiętam dokładnie gdzie była ta dmuchawa po stronie kierowcy. Kojarzę tylko, że był do niej trudniejszy dostęp niż do dmuchawy po stronie pasażera.

  Ale dzięki za zainteresowanie.
 • Level 41  
  W renault espace 4 jest jedna, pod fotelem pasażera pod podłogą , dostęp od dołu z podnośnika ( niedawno moja była oczyszczana z kawałków gąbki od filtra kabinowego). A nie ma sieci manuala od tej linii produkcyjnej pojazdu?
  A na alledrogo są prawe i lewe czy li musi być gdzieś drugi...
  Pozdr. J.
 • Heating systems specialist
  Espace to już całkiem inna konstrukcja.
  Rozebrałem osłonę skrzynki bezpiecznikowej i przełączników. Zajrzałem gdzie się dało używając dobrego oświetlenia i lusterka. Zajrzałem też pod resztę zabudowy przy pomocy kamerki inspekcyjnej i nie znalazłem. Pomału dochodzę do wniosku, że jest to jakaś "bida" wersja tego Eurovana i prawdopodobnie w tym aucie jest tylko jedna dmuchawa.
  Peugeot w porównaniu do tego Fiata był bardzo napchany elektroniką. Możliwe, że Fiat mocno ograniczył koszty.