Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Outlander II rozładowuje akumulator

Wert_1313 29 Nov 2020 16:24 1062 8
    Wert_1313
    Level 5  
    Witam.

Mam problem od jakiegoś czasu mój outlander ma problem z Aku. Rozładowuje się całkowicie. Wymieniłem na nowy w marcu tego roku i w sierpniu znów całkowicie rozładowany akumulator na wakacjach. Przyjechał asitance i Aku powstał. W październiku ponowna akcja już w domu i znów Aku padł. Co zauważyłem to raz alarm się włącza z kluczyka key les go a raz nie. Po naładowaniu akumulatora dziś od razu odpalił i włączył się alarm. Jak myślicie czy jest tutaj na postoju jakiś pobór prądu przez alarm czy może bluetooth? Nie wiem co robić. Pomocy
  • Helpful post
    ptr92
    Level 18  
    Podłączyć amperomierz, poczekać aż uśpi się samochód i odłączyć podejrzane modułu, bądź wyjmować bezpieczniki.
    Dobrze podłączony alarm nie rozladuje akumulatora nawet po pół roku ;)
    Wert_1313
    Level 5  
    ptr92 wrote:
    Podłączyć amperomierz, poczekać aż uśpi się samochód i odłączyć podejrzane modułu, bądź wyjmować bezpieczniki.
    Dobrze podłączony alarm nie rozladuje akumulatora nawet po pół roku ;)

Dzięki za info niestety nie posiadam amperomierza a co do alarmu to właśnie nie wiem czy jest dobrze zamontowany bo raz się włącza a raz nie i to mnie zaskakuje.
    nuszek
    Level 29  
    ptr92 wrote:
    Dobrze podłączony alarm nie rozladuje akumulatora nawet po pół roku

Nie przesadzaj kolego, zimą po dwóch tygodniach alarm potrafi rozładować akumulator, to nie spostrzeżenie tylko dane z praktyki.

Wracając do tematu, bez podłączenia amperomierza do samochodu, to możemy tu tylko wróżyć ?
    ptr92
    Level 18  
    To ile musiałby pobierać alarm, żeby po dwóch tygodniach rozładować aku o pojemności 60Ah? Łatwo policzysz.
    Producenci deklarują, że alarmy pobierają poniżej 20mA. Przy założeniu ze faktycznie Twój egzemplarz weźmie te 20mA, to w ciągu dwóch tygodni pobierze 6Ah, czyli 10% pojemności aku.

Ale faktycznie, jak ktoś po dwóch tygodniach odpali auto, przejedzie 1km do sklepu i znowu zostawi na 2 tygodnie, to aku w końcu przez alarm padnie ;)
    milejow
    Level 43  
    ptr92 wrote:
    To ile musiałby pobierać alarm

Uszkodzona syrena alarmu potrafi zassać kilka amperów, to też trzeba wziąć pod uwagę.
    Wert_1313
    Level 5  
    A jaki moduł odpowiada za alarm?
    nomudrek
    Level 36  
    Nie masz miernika to kup najprostszy miernik w np. Kauflandzie, OBI czy innym dużym markecie w pobliżu, zawsze się przyda do auta jak i w domu. Inaczej nie możemy pomóc bo to nie wróżenie z fusów, a po pierwsze to nie wiadomo czy jest sprawne a bez miernika nic nie wiadomo. W linkach filmy jak sprawdzić ile prądu pobiera elektronika auta na postoju oraz jak sprawdzić sprawność ładowania akumulatora.
    https://www.youtube.com/watch?v=ynR3-wglgfg
    https://www.youtube.com/watch?v=obsE2VnV7rs
    https://www.youtube.com/watch?v=WVCf22qx51s&t=408s