Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra J 2.0 CDTI A20DTH - Schemat świec żarowych Astra J 2.0 A20DTH

tomi1975 29 Nov 2020 16:30 1266 6
Texa Poland
    tomi1975
    Level 13  
    Witam Astra z 2011r poszukuję schematu elektrycznego modułu grzania świecami żarowymi z czujnikiem i bez czujnika ciśnienia. Były stosowane oba rozwiązania w silniku A20DTH chciałbym zobaczyć czy można zamienić świece z czujnikiem na te bez czujnika.
    Jeżeli ktoś posiada któryś ze schematów proszę dać znać.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Texa Poland
  • Helpful post
    ptr92
    Level 18  
    Wątpię w skuteczność przeróbki, ale łap schemat i ponformuj czy się udało

Opel Astra J 2.0 CDTI A20DTH - Schemat świec żarowych Astra J 2.0 A20DTH Opel Astra J 2.0 CDTI A20DTH - Schemat świec żarowych Astra J 2.0 A20DTH
  • Texa Poland
    tomi1975
    Level 13  
    Jak widać na schematach sterownik do obu świec jest ten sam, różnica polega na połączeniu czujnika bezpośrednio do ECU.
    Na razie testuję od tygodnia jazdę z odłączonymi świecami i nie widzę różnicy, silnik pracuje normalnie mocy nie stracił na desce nic się nie zapala, czekam jeszcze na wypalanie DPF bo podobno świece się wtedy załączają. Wystarczy zmienić świece i część wiązki z fajkami oraz przełożyć złącze. Koszt takiej operacji ok. 200 zł mniej niż jedna świeca z czujnikiem. Warto spróbować bo świec jest cztery 1200-1400 zł dwie już mam spalone a dwie pewnie niebawem się spalą.
    tomi1975
    Level 13  
    ptr92 możesz wstawić lub wysłać na PW cały schemat sterownika wraz z opisem podzespołów tego z czujnikami? przyda się na przyszłość.
    Dzisiaj założyłem normalne świece i przerobioną wiązkę do nich, na desce nadal brak błędów nawet na środkowym wyświetlaczu nic nie pokazuje, jedyne błędy są po podłączeniu kompa.
    Na razie testuje i czekam na wypalanie DPF czy podczas wypalanie nie wyjdą jakieś kwiatki.
    tomi1975
    Level 13  
    Wypalanie kontroluję przez aplikację na telefonie, na razie jest 48% zapełnienia. Pierwsza próba jest przy 80% więc trochę poczekamy :) a może nie, bez czujników może być inna częstotliwość wypalania i muszę jeszcze kontrolować spalanie, żeby się nie okazało że będzie palił 15/100. Do tej pory na świecach z czujnikami miałem spalanie średnie 5,7 do 6,2 zobaczymy co wyjdzie teraz.
    tomi1975
    Level 13  
    Witam panowie po dłuższej przerwie, ale testy trochę zajmują.
    Myślę że zmianę świec mogę uznać za udaną, zrobiłem na razie ok. 1000 km
    Spalanie nie uległo zmianie, oscyluje w tych samych granicach, wypalanie DPF przebiegło bezproblemowo i nie zmieniła się jego częstotliwość. W OP-comie i na desce nie pojawiają się w dalszym ciągu żadne błędy i kontolki. Silnik pracuje normalnie, nie czuję żeby cokolwiek się zmieniło w dynamice, zresztą każdy może sam sobie to sprawdzić, wystarczy odpiąć wtyczki od świec i pojeździć bez nich. Pojawi się tylko komunikat Awaria pojazdu związany z samymi świecami a nie z czujnikami, tak że można go zignorować :)
    Testuję dalej, ale myślę że jak by miały wyjść jakieś kwiatki to by już wyszły.