Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Insignia I - Bixenon, świecą tylko światła drogowe

29 Nov 2020 18:26 363 4
  • Level 17  
    Witam
    Kupiłem Opla Insignie z 2010r która miała bliskie spotkanie z sarną i po tym stała kilka miesięcy na parkingu. W jednej z lamp były połamane uchwyty i dostała się niej woda(nie wiem czy w lampie była ale z przetwornicy się wylewała). Okazało się, że obie przetwornice nie działają więc kupiłem nowe zamienniki. Xenony zaczęły świecić ale komputer pokazuje 3 błędy: sprawdź system AFL, awaria lewego światła mijania, awaria prawego światła mijania. Auto nie zmienia świateł po włączeniu świateł drogowych w sposób ręczy ani automatyczny, kontrolka od drogowych się zapala. Bezpieczniki sprawdzone. Wszystkie pozostałe światła działają, kierunkowskazy, dzienne, doświetlanie zakrętów oraz poziomowanie. Według mnie nie działa przesłona w lampie, tylko dlaczego? Co może być przyczyną usterki? Czy konieczne jest rozklejanie lampy ?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 18  
    Na 100% bezpieczniki F49, F50 i F19 dobre? I są na swoich miejscach ?
    Przetwornice tez dobrze dobrałeś do auta?
  • Level 17  
    Tak bezpieczniki sprawdzone, pierwotnie uszkodzony był od lewego światła mijania to wtedy ta lampa nie świeciła wcale. Przetwornice dobrane jako zamiennik tych co miałem zamontowane.
  • Level 18  
    A jakieś firmy te zamienniki? dziwne, że światła awaryjnie świecą długimi.
    Na pinie 6 do lamp musisz mieć plusa. A na 8 masę. Źródła masy i plusa są wspólne dla lamp i zaciskają właśnie przeslone w lampie. Zobacz czy jest pod jakimś obciążeniem.
    A w lampie żeby coś zrobić, to musisz je rozkleić, ale bez doświadczenia lepiej się za to nie brać.
  • Level 17  
    Zamienniki firmy Zender.
    Dzisiaj byłem na diagnostyce komputerowej i okazuje się że to są światła mijania tylko źle ustawione dlatego miałem wrażenie że to długie. Błąd awarii świateł mijania jest od przetwornic a światła długie nie zapalają się przez problem z przesłoną w lampie lewej. Dokładnie chodzi i błąd B0984 - Za niskie/ za wysokie napięcie obwodu przesłony. Natknąłem na ofertę naprawy tego błędu przez wymianę płytki w lampie bez jej rozklejania. Ktoś może wie jak wyjąć płytkę z lampy bez konieczności jej rozklejenia ?