Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica PA5580 A510 (44511000) - teleskopy wymiana.

MM2X 04 Dec 2020 16:52 978 40
    Gobro
    Level 31  
    Jakby nie było do Amici to bierz do Polara PS663.
    MM2X
    Level 26  
    Gobro wrote:
    Jakby nie było do Amici to bierz do Polara PS663.

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, obdzwoniłem wszystkie sklepy w okolicy i pytałem o Amicę ;), teraz już zamknięte.
    PS 663S to jeszcze się używa?, one miałyby dzisiaj ze 30 wiosen, hehehehe
    MM2X
    Level 26  
    Jestem po 1-szym praniu z wyczyszczonymi nóżkami, dziewczyny się nawet nie skapowały kiedy było wirowanie :), "brakuje" im teraz skakania po posadzce i głośnej pracy, hehehe mam nadzieję, że następne będą takie same. Dzięki Wam bardzo za pomoc i poświęcony czas.
    Pochwaliłem się kumplowi sposobem na "regenerację" łożyska przez nawiercenie a on do mnie: a nie lepiej byłą ściągnąć tę blaszkę, wystarczy czymś ostrym podważyć pierścień rozciągający, robi tak w przypadku nawet nowych łożysk (ślusarstwo maszynowe) które pracują od początku na sucho. Jutro spróbuję na jakimś starym łożysku poćwiczyć.
    Jeszcze raz bardzo wielki dzięki :) .

Nie wiem co pochrzaniłem przy składaniu ale pralka nie pobiera z komory środkowej "C" środka zmiękczającego, syfon umieszczony prawidłowo, otwarty na maxa (rys.28) no chyba, że przewody dolotowe z elektrozaworów do pojemnika, bo elektryczne są ok.
    Amica PA5580 A510 (44511000) - teleskopy wymiana. Amica PA5580 A510 (44511000) - teleskopy wymiana. Amica PA5580 A510 (44511000) - teleskopy wymiana.
    Krawędzie pojemnika uszczelniłem silikonem ale tylko krawędzie u góry wcześniej go rozpoławiając, aby ponownie woda nie lała się na teleskop, chyba nie zakleiłem przypadkowo jakiego otworu dolotowego?
    Wyczyściłem sitko przy elektrozaworze, w połowie zapchane drobinkami kamienia ale wodę przepuszczało. Jak można sprawdzić działanie środkowego pojemnika "C" bez całego cyklu prania, na którą cewkę podać napięcie, czy może na obie razem?
    Gobro
    Level 31  
    Masz za słabe ciśnienie wody i dlatego nie zabiera płynu. Sprawdzić można na programie 7. Jest to wypadkowa strumienia komory 1 i 2.
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Oj majsterek. Namieszałeś. Zrób tak Amica PA5580 A510 (44511000) - teleskopy wymiana.
    MM2X
    Level 26  
    Gobro wrote:
    Masz za słabe ciśnienie wody i dlatego nie zabiera płynu.

Czy wtedy w ogóle z górnej półki nie leci woda do środkowego zbiornika, bo tutaj nie leciała.
    Gobro wrote:
    Sprawdzić można na programie 7. Jest to wypadkowa strumienia komory 1 i 2.

Ok. dzięki, jutro tam wracam i dam znać, dziewczyny twierdzą, że nigdy nie używały programu nr 7 ;)
    @Wiesiek... oj namieszałem :( , czy ja się jakoś mogę wykupić? ;), mea culpa :(
    no wiesz jak to jest w życiu ...
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    MM2X wrote:
    Pochwaliłem się kumplowi sposobem na "regenerację" łożyska przez nawiercenie a on do mnie: a nie lepiej byłą ściągnąć tę blaszkę, wystarczy czymś ostrym podważyć pierścień rozciągający, robi tak w przypadku nawet nowych łożysk (ślusarstwo maszynowe) które pracują od początku na sucho. Jutro spróbuję na jakimś starym łożysku poćwiczyć.

Nie rób tego w silniku pralki. Bo nawet jeżeli zdejmiesz ta blaszkę i posmarujesz to silnik przy wysokich obrotach w cyklu wirowania wywali ten smar szybciutko i łożysko pracując na sucho zniszczy nieuleczalnie silnik.

I pisałem wyżej przełóż jeden wężyk zasilający komorę .
    MM2X
    Level 26  
    [quote="wiesiekmisiek"]
    MM2X wrote:

I pisałem wyżej przełóż jeden wężyk zasilający komorę .

Ok., jutro przekładam i sprawdzę na 7 programie :)

Wychodzi na to, że ciężko bo ciężko ;) ale udało się, znalazłem nóżki z PS663 nowe ale jutro mają się określić czy fi 10?
    Wszystkiego dobrego za pomoc :)
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    I jak ogarnąłeś już wszystko?
    MM2X
    Level 26  
    Prawie ;), w ostatniej chwili zreflektowali się, że nóżki mają fi 8 i nie wysłali, czekam do dzisiaj ..., zamówiłem przy okazji blokadę drzwi, bo czasami trzeba było kilka razy domykać zanim pralka zaskoczyła, w necie czytałem, że szwankująca blokada może wykopcić elektronikę ale nie rozwinęli tego tematu.

Poprawa jest radykalna, chociaż czasami przesunie się Amica ale już nie skacze i nie tańczy po łazience :)