Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia I - Centralny zamek kierowcy

Maniek09812 01 Dec 2020 13:16 858 6
    Maniek09812
    Level 5  
    Mam problem z zamykaniem drzwi się kierowcy , od strony pasażera zamykają się wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy ,od strony kierowcy zamykają się wszystkie ale nie miga dioda led . Wymieniłem zamek na nowy problem dalej ten sam . komputer nie może połączyć się z sterownikiem centralnego zamka , komputer nie widzi żadnych błędów .testując elektrykie vcds dioda się uruchamia , co można jeszcze sprawdzić jakiś przekaźnik ? (ciężko chodzi kluczyk od strony kierowcy ) samochód nie ma otwierania z pilota .

zamek oryginalny

skoda Fabia I 2005 r
    elektryku5
    Level 38  
    Maniek09812 wrote:
    Wymieniłem zamek na nowy problem dalej ten sam .

Używka czy zamiennik?

Jeśli zamek jest z pewnego źródła, to warto też zainteresować się wiązką...
    Maniek09812
    Level 5  
    Zamiennik dokładnie ten :
    Skoda Fabia I - Centralny zamek kierowcy
    Rozbiorę drzwi i sprawdzę wiązkę .
    elektryku5
    Level 38  
    Na razie drzwi bym nie rozbierał, bo najczęściej przewody łamią się w gumowym przegubie, czasem też jest problem ze złączami.
    Maniek09812
    Level 5  
    właśnie próbowałem luknąć tą gumę ale ciężko ją zdjąć ,trzeba będzie drzwi zjemować z zawiasów ?
    elektryku5
    Level 38  
    Nie wiem jaki tam dokładnie jest rodzaj zatrzasków, ale ostatnio dłubałem z tym w Lupo i nie było potrzeby demontować drzwi z zawiasów (potem były trzy wtyczki w okolicy lewej nogi kierowcy), Fabia to bardziej Polo, ale patent powinien być podobny.
    Maniek09812
    Level 5  
    Udało mi się zdjąć to gumę i okazało się że dwa przewody od białej kostki były urwane i dwa popękane i w brązowej kostce jeden popękany po zlutowaniu ich drzwi działają zamykają się i czerwona dioda znowu zaczęła migać . Dziękuje