Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"Terkoczący" silnik rolety zewnętrznej Nice

03 Dec 2020 00:12 399 3
  • Level 12  
    Mam rolety zewnętrzne uzbrojone w silniki Nice sterowane radiowo. Z tego co wiem to każdy silnik ma swoją wbudowaną centralkę/sterownik, ponieważ do każdej rolety dochodzi tylko kabel zasilający podpięty przez przycisk dzwonkowy.

Jakiś czas temu jeden z silników zaczął pracować coraz wolniej i głośniej - terkocze/chrobocze - słychać zresztą na załączonym filmie. Brzmi to trochę tak, jakby zatarło się jakieś łożysko.

Pytania brzmią:
    - co może być nie tak?
    - czy ten silnik jest do uratowania? Wszystkie rolety mam zaprogramowane w grupy na pilotach i wymiana silnika (oprócz wyższych kosztów samego silnika) będzie wiązała się pewnie również z programowaniem; silnik jak widać działa więc może to rzeczywiście jakieś łożysko...

Niestety nie wiem jaki to dokładnie silnik. Wiem tylko że Nice (i takie też mam piloty). Na umowie/specyfikacji jest napisane:
    - roleta 205 sterowanie lewe
    - roleta zewnętrzna RN M39
    - silnik radiowy 15NM - z centralą i radioodbiornikiem do 18kg
  • Helpful post
    Level 41  
    Te zgrzyty przypominają wyrwaną sprężynę wieszaka mocującego górną lamemlę do wałka napędu....
    Pozdr. J.
  • Level 12  
    Masz na myśli ten wieszak "T"? Sprawdzę jutro i dam znać, ale mimo wszystko obstawiam raczej coś z silnikiem - nie napisałem tego wcześniej, ale jak roleta jest delikatnie podniesiona - na tyle, że jej dolna krawędź jest powiedzmy 20cm nad poziomem "0" i włączę jej podnoszenie, to czasami silnik nie kręci się, tylko słychać jego delikatne buczenie (postaram się to jutro nagrać).
  • Level 41  
    Sprawdź przy okazji czy nie wypadły boczne ślizgi ( szczególnie w górnych lamelach) oprócz ułatwiania ruchu stabilizują one kształt prostokątny rolety, jak wypadnie choć jeden lamela może się przesuwać w poziomie i blokować ruch całości.
    Pozdr. J.