Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

exel zdublowane wiersze

15 Paź 2005 08:59 10777 12
  • Poziom 18  
    Jak w temacie mam arkusz z 40000 wierszy a wsrod nich wiersze powtarzajace sie. Jest jakas mozliwosc usuniecia tych dubli nie przerabiajac calego arkusza wiersz po wierszu ?
  • Poziom 17  
    Wybierz w menu danych opcje sortuj i wtedy exel ustawi Ci je rosnąco lub malejąco. Wtedy duble będą obok siebie.
    Możesz też użyć funkcji: WYST.NAJCZĘŚCIEJ, która zwraca wartość najcześciej pojawiającą się w zakresie, który podasz i wtedy za pomocą funkcji szukaj możesz ją znaleźć i usunąć
  • Poziom 18  
    no ak ale jak z 40000 okolo 15000 zdublowanych to suniecie ich by trwalo kilka godzin . nie ma szybszej metody
  • Poziom 17  
    Możesz podesłać te dane lub ich część?
  • Poziom 40  
    najszybciej poprzez akcces albo poprzez query w excelu

-----

przed chwila sprawdziłem query nie za bardzo czai co się chce zrobić :)

ale można to zrobić za pomocą filtru. przed chwila sprawdziłem - o dziwo działa :)

menu dane - filtr i filtr zaawansowane. tam zaznaczasz liste w miejscu. wskazujesz kolumne w której sa duble. "haczysz" tylko unikatowe rekordy i już.
    numery wersów zrobia się niebieskie - możesz to teraz zaznaczyć i skopiować do innego arkusza. skopiuje się bez dubli - sprawdz a się przekonasz.
  • Poziom 16  
    ja bym zrobil to tak:
    pierwsze przesortowac tak jak ktos juz mowil (kilka sekund roboty)
    potem formula w kolumnie obok typu =jezeli(a1=a2;"cokolwiek";"ok") zakladam ze dane powtarzające to kolumna a - formule przekopiowac do samego dolu
    potem przefiltrowac tylko te z napisem cokolwiek zaznaczy tylko dublujace sie
    i zlikwidowac wiersze powtarzające sie.

Oczywiscie to rozwiązanie zda egzamin jesli powtarzają sie w tej samej kolumnie jesli nie to trza urzyc wyszukaj pionowo i tu cos pokombinowac nie wiem czy o takie cos Ci chodzilo ale uwazam ze to ze 2 minutki roboty w ten sposob

Dodano po 1 [minuty]:

ja bym zrobil to tak:
    pierwsze przesortowac tak jak ktos juz mowil (kilka sekund roboty)
    potem formula w kolumnie obok typu =jezeli(a1=a2;"cokolwiek";"ok") zakladam ze dane powtarzające to kolumna a - formule przekopiowac do samego dolu
    potem przefiltrowac tylko te z napisem cokolwiek zaznaczy tylko dublujace sie
    i zlikwidowac wiersze powtarzające sie.

Oczywiscie to rozwiązanie zda egzamin jesli powtarzają sie w tej samej kolumnie jesli nie to trza urzyc wyszukaj pionowo i tu cos pokombinowac nie wiem czy o takie cos Ci chodzilo ale uwazam ze to ze 2 minutki roboty w ten sposob
  • Spec od komputerów
    Również sprawdziłem (niezależnie od marek003) metodę filtru zaawansowanego i jest ona zdecydowanie najprostsza.
    Wystarczy zaznaczyć cały obszar interesujących nas danych zaznaczyc "tylko unikatowe rekordy" i po problemie.
    Można także wykorzystać dodatkową opcję "Kopiuj w inne miejsce" i przerzucić dane np. do innego arkusza.
  • Poziom 40  
    paweliw napisał:

Można także wykorzystać dodatkową opcję "Kopiuj w inne miejsce" i przerzucić dane np. do innego arkusza.

Ale z tym kopiowaniem to chyba nie sprawdzałeś :) - do innego arkusza sie nie da - co jest jakąś ułomnością excela (ale nie jedyną niestety :) )
  • Spec od komputerów
    No niestety do końca tego nie sprawdziłem .... Mój błąd. :cry:
    Dobrze, że można skopiować chociaż do aktywnego arkusza ...
  • Poziom 18  
    problem jest w tym ze: kazdy wiersz ma 3 kolumny. Najwazniejsza jest 1 kolumkna. Jesli np. komorka 12 i 13 w pierwszej kolumnie sa takie same ma byc usuniety caly wiersz nawet jesli kolumny 2 i 3 w tych komorkach sa rozne. wiecie o co chodzi ? Macie jakis pomysl jak to zrobic ?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Dokładnie tak samo, lecz w filtrze zaawansowanym dajesz zakres tylko na pierwszą kolumnę.
    Jednakże to co pozostanie w kolumnie 2 i 3 (wiersze które pozostaną) będzie zależało tylko od tego jak wcześniej posortowałeś dane.
    Popatrz na przykładowy zrzut.

Pisałem ten post równolegle z Misiek.Power ale jego sposób jest bardziej pracochłonny.
    Jeżeli nie zależy Ci na zawartości kolumn 2 i 3 to po prostu je usuń !
  • Poziom 18  
    ok dal orade . dzieki

Moderowany przez jankolo:

Temat zamykam