Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Wymiana podzespołów - Format dysku i czysta instalacja czy Przywracanie systemu

Unnammed1212 05 Dec 2020 10:56 240 5
    Unnammed1212
    Level 5  
    Witam. Wymieniam komputer. Wymienione zostaje wszystko z wyjątkiem napędu DVD i dysków (2x SSD, 1x HDD).
    Aktualnie korzystam z platformy Intel + Nvidia. Przechodzę na AMD + Nvidia. Tutaj moje pytanie.
    1. Czy mogę zostawić system taki jaki jest i tylko zaktualizować sterowniki do nowszej karty graficznej.
    2. Lepiej wykonać czystą instalacje systemu z Pendrive czy wystarczy przywrócić system do ustawień fabrycznych.
    Nie wiem w sumie, które z tych opcji będzie najbardziej korzystna. Dlatego zadaję to pytanie osobom, które wiedzą wiele więcej niż ja.
    Unnammed1212
    Level 5  
    sunrise84 wrote:
    Nowa czysta instalacja plus instalacja aktualizacji do systemu następnie aktualizacja sterowników do podzespołów .

A sterowniki to najlepiej ze stron producenta ściągać?
    I do czego trzeba ściągnąć sterowniki. Tylko do płyty głównej i Karty graficznej, czy do czegoś jeszcze?
  • Helpful post
    sunrise84
    Level 42  
    Zainstalujesz na nowo system to wejdziesz w zakładkę urządzenia i sie dowiesz czy sysytem wszystko wykrył.
    Jeżeli masz orginalny system to sam pościąga to co potrzebuje.
    Jeżeli pojawi sie wykrzyknik to należy zerknąć co jest nie tak .
    Sterowniki do karty graficznej ze strony producenta.
    Reszta też .
    Unnammed1212
    Level 5  
    sunrise84 wrote:
    Zainstalujesz na nowo system to wejdziesz w zakładkę urządzenia i sie dowiesz czy sysytem wszystko wykrył.
    Jeżeli masz orginalny system to sam pościąga to co potrzebuje.
    Jeżeli pojawi sie wykrzyknik to należy zerknąć co jest nie tak .
    Sterowniki do karty graficznej ze strony producenta.
    Reszta też .

Sytuacja wygląda tak, że spróbowałem zainstalować system na innym dysku, ale nie da się, ponieważ jak wpisuję klucz windowsa to dostaje informacje, że klucz jest nieprawidłowy. Wcześniej miałem Windowsa 7 i dostał on upgrade do 10. Więc nie wiem co mam teraz zrobić...
    Wcześniej podobno windows 7 był na piracie i aktualizacje po upgrade do 10 normalnie się pobierają. Bez zadnego problemu.

@edit
    Po telefonie do MS dowiedziałem się wszystkiego. Ogarnięte już.
    Unnammed1212
    Level 5  
    Został nadany nowy klucz