Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IPTV w miejsce satelity z NC+

adamjur1 05 Dec 2020 22:16 2298 6
 • #1
  adamjur1
  Level 41  
  Witam.
  Czy są na forum użytkownicy IPTV, którzy przeszli na ten sposób oglądania NC+ z normalnego systemu NC+ 4K?
  Kilka pytań:
  1 Interfejs, funkcjonalność i obsługa ew dekodera - mocno odbiegają od klasycznego ?
  2. Szybkość przełączania kanałów ( lubię dużo skakać )
  3. Timeshiting - jak działa
  4. Rejestrowanie programów- filmów

  Dla informacji - obecnie mam łącze od orange szumnie nazywane 80/10
  faktycznie chodzi 45/8.
  Niedługo planuję przeprowadzkę do domu gdzie obecnie zięć ma 1G/1G ze specjalnym krótkim pingiem ( gra). Za te same pieniądze co ja tego adsl-a..
  Czy "abonament" iptv jest mobilny czy przypisany do adresu miejsca zamieszkania?
  Ponieważ nie jest mi potrzebne takie szybkie łącze - do ilu mogę zredukować by sprawnie obsłużyć min dwa dekodery iptv i trochę neta oglądanie z netflixa na laptopie?
  Pozdr. J.
 • #2
  Darek.S
  Level 33  
  Od dłuższego czasu jestem zdania, że IPTV to przyszłość telewizji. Póki co jeszcze funkcjonuje via Sat, ba nawet robi się nowe instalacje choć więcej serwisuje stare. Ale to kwestia czasu kiedy w większości przeniesie się to do internetu.
  Odbiornik IPTV w pewnym sensie jest przypisany do łącza ( adresIP). Może musi być od tego samego operatora choć nie wykluczam, że ( może za dodatkową opłatą) dałoby się i to załatwić.
  Ale to wszystko zależy od umowy bowiem można kupić taki odbiornik od Canal+ i tez działa niezależnie gdzie jest podłączony ( podobnie jak odbiornik satelitarny).
  Miałem okazję sprawdzić taki odbiornik od Netii i u mnie nie działał. działał tylko pod adresem abonenta a w każdym razie z jego modemem który dostał od Netii. podobnie jest chyba z Orange.
  W przypadku Canal+ ( dawna NC+ a jeszcze wcześniej Cyfra+) problem powinien byc mniejszy. najprościej zadzwonić do operatora i wypytać.
 • #3
  adamjur1
  Level 41  
  Korzystam teraz testowo( mam to w ramach abonamentu NC+) z aplikacji Canal+ na androidzie ( projektor w łazience :D :D :D ), ostatnio lekarz zalecił mi kąpiele w solach. Jakoś ( trochę kulawo ale wina słabego wifi przy wannie) to chodzi, o skakaniu po kanałach jak w dekoderze trzeba zapomnieć, poruszanie po kafelkach toporne, o pełnym pakiecie jak w salonie też pomarzyć ..
  Przymierzałem się do tego rozwiązania w nowym domu, ale właśnie sprawdzam oferty montażu anteny z monoblokiem na dachu..
  Pozdr. J.
 • #4
  Preskaler
  Level 39  
  Podczas montażu internetowej linii światłowodowej namówiono mnie abym również zakupił pakiet internetowej TV. Wytrzymałem tylko kilka miesięcy bo otrzymany dekoder bez przerwy się zawieszał i trzeba go było odblokowywać resetując dotrwało zwykle kilka minut. Najbardziej wq...ło to żonę podczas oglądania seriali. Zmuszony byłem zrobić awanturę u operatora i po kilkakrotnej wymianie dekodera zrezygnowałem z tej usługi. Odbyło się to nie bez kłopotów bo umowa była zrywana przed terminem ale zagroziłem postępowaniem sądowym z uwagi na niedostateczną jakość usługi. powróciłem więc do NC+. Najpierw ten mały dekoder też się wieszał ale po wymianie na ten większy całkiem przyzwoicie to chodzi. Jedynym zastrzeżeniem jest teraz utrata wszelkich archiwalnych nagrań podczas uszkodzenia HD i niemożności ich przekopiowania na inny. Chyba, że ja o czymś nie wiem? Może IPTV to przyszłość ale teraźniejszość jest jeszcze kaleka. Trzeba poczekać na lepsze dekodery i dopracowaną technologię tego systemu.
 • #5
  Darek.S
  Level 33  
  Preskaler wrote:
  Jedynym zastrzeżeniem jest teraz utrata wszelkich archiwalnych nagrań podczas uszkodzenia HD i niemożności ich przekopiowania na inny. Chyba, że ja o czymś nie wiem?

  Ze dwa lata temu kupowałem znajomemu tzw "grabber". Urządzenie pozwala przekopiować ze złącza HDMI dowolny materiał na wbudowany dysk twardy.
  Znajomy chciał właśnie zarchiwizować sobie nagrania z dysku twardego tunera Pace. Niestety proces odbywa się w czasie rzeczywistym zatem wymaga czasu i niestety obsługi. Nagranie trzeba rozpocząć i zakończyć. Wady tej nie posiadają tunery linuxowe gdzie nagrania można kopiować na komputer po sieci lan. Niestety nie współpracują już z nowymi kartami ( chyba, że tym razem ja czegoś nie wiem ) Ale z Kamelami jeszcze tak. Tyle, że niestety powoli sa wycofywane przez operatora.
  Do urządzenia trzeba było jeszcze dokupić splitter HDMI z HDCP ze względu na to zabezpieczenie. Ale wszystko działało.
  IPTV w miejsce satelity z NC+ IPTV w miejsce satelity z NC+
 • #6
  Preskaler
  Level 39  
  Dzięki "Daro" za info. Ja już ten system z "grabberem" znam. Tu jest przykład takiego przechwytu:
  https://www.youtube.com/watch?v=2FENtA3qiWs
  Mnie chodzi jednak o coś nieco innego. A mianowicie o to, żeby już kiedyś nagrane na HD dekodera video można było skopiować na inny nośnik w mniej skomplikowany sposób niż z użyciem tego urządzenia. To wymaga jednak okablowania, oprogramowania, ręcznej obsługi i czasu rzeczywistego. W XXI wieku powinno to być znacznie prostsze. Z tą ochroną wartości to już przesadzają a w dodatku i tak można to ominąć. Po co utrudniać życie przeciętnemu zjadaczowi chleba? Przecież jeśli nagra sobie jakiś program to nie będzie go rozpowszechniał chyba i w ten sposób zabierać artystom pieniądze? Z resztą dopiero za takie rozpowszechnianie można odpowiadać (karnie i ekonomicznie). W moim przekonaniu takie kodowanie nagrań jest jak wylanie dziecka wraz z kąpielą.
 • #7
  michciu94
  Level 9  
  Mam IPTV z Netii i nie ma szału. Canal Plus działa już sporo lepiej, dodatkowo mają fajny dekoder i można go przenosić:)