Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitorowanie obciążenia dachu zalegającym śniegiem

krolikbest 06 Dec 2020 00:43 522 1
 • #1
  krolikbest
  Level 10  
  Cześć, przedstawiam projekt którego zadaniem jest monitorowanie obciążenia śniegiem dachów, drgań konstrukcji wywołanych tym obciążeniem. Urządzenie składa się z kilku różnych sensorów, każdy monitoruje inny parametr. Wyniki są cyklicznie zbierane przez aplikację działającą na Raspberry Pi. Aplikacja może wyniki zaprezentować poprzez własny serwer http lub wysłać do arkusza google lub w (w trakcie pisania) wysłać maila na podany adres z informacją o możliwym zagrożeniu. Sensory monitorują nacisk masy śniegu, uszkodzenie systemu zabezpieczeń zbudowanych do zatrzymania go na dachu, oraz wspomniane drgania konstrukcji przy np. uderzeniu dużej masy śniegu o takie zabezpieczenia. Program obsługujący urządzenie napisany w Bascomie. Aplikacja działająca na RPi napisana w Lazarusie. Link: Link
  Całość projektu jest po testach 'biurkowych'. Następny etap to uzbrojenie urządzeń w panele fotowoltaiczne, hermetyczne obudowy oraz zabudowanie urządzeń do specjalnych konstrukcji stalowych i umieszczenie ich na dachu.
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
 • #2
  metalMANiu
  Level 18  
  krolikbest wrote:
  przedstawiam projekt

  W Twoim poście nie mogłem się doszukać miejsca, w którym przedstawiasz projekt. Żadnych schematów, nawet zdjęcia nie wrzuciłeś. Pominąłeś rodzaje czujników, które zostały użyte. "różne parametry"... Konkrety, Kolego, konkrety.