Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Mi 9 Lite jest włączony, ekran nie chce się włączyć, nie świeci

Kamilos_kamil 06 Dec 2020 08:10 465 9
    Kamilos_kamil
    Level 3  
    Dzień dobry mam problem z Xiaomi Mi 9 Lite.
    Problem jest taki, że telefon jest włączony, przychodzą powiadomienia, SMS-y, ale ekran jest czarny, nie reaguje na dotyk.
    Telefon nigdy nie był zalany wodą i nigdy nie upadł na ziemie. Co w takim razie może być przyczyną usterki?
    Kamilos_kamil
    Level 3  
    Nie mam gwarancji, a w serwisie ile by kosztowało naprawa telefonu?
    c-y-r-u-s
    Level 16  
    Czy chodzi ci o mi9 lite ten co ma świecące logo na klapce ?? Pamiętaj że to amoled z odcisksiem palca to sa drogie rzeczy .
    Pamietaj że są zamienniki w róznym stopniu jakości . Masz Matryce TN OLED i amoled. Ten ostatni ma wszystko co chcesz bedzie ci paluch działał i czujnik swiatła . Kup sam i wymiem to banalne . W serw zapłacisz ok 500 za amoled i innego nie bierz
    Kamilos_kamil
    Level 3  
    Raczej odcisk palca jest na wyświetlaczu gdzie odblokowuje się telefon, a nie na tylniej klapce.
    A jakie są ceny miedzy oryginalnymi częściami, a zamiennikiem co może mieć oryginał a czego może nie mieć zamiennik?
    Mogę mieć prośbę ? Czy możesz mi wysłać link wyświetlacza do mojego modelu telefonu,
    ( oryginał i zamiennik ) oraz proszę o szczerość by mógł mi pan do radzić co lepsze.
    A żeby samemu wymienić wyświetlacz to trzeba mieć jakieś odpowiednie narzędzia do samodzielnej naprawy, czy mogą być zwykłe sróbokrety "malutkie".
    staś pytalski
    Level 38  
    Najpierw napisz poprawnie jaki masz model swojego telefonu, bo nie ma czegoś takiego jak Xiaomi 9 Live.
    I nie ma "śróbokrętów" ;)
    staś pytalski
    Level 38  
    Autoryzowanym serwisem Xiaomi na Polskę jest Ccs w Piasecznie, na ich stronie nie ma w cenniku Twojego modelu, możesz zadzwonić (trudno się tam dodzwonić czasami) i zapytać ile kosztuje i czy jest możliwa naprawa Twojego telefonu.

Jeżeli chcesz to robić sam obejrzyj filmy na YouTube i oceń czy dasz radę, ale za pierwszym razem nie jest to łatwe.

Link
    Kamilos_kamil
    Level 3  
    Wpadłem do wniosku że kupie oryginalny wyświetlacz, na allegro i tak filmik mi dużo pomógł, i oglądałem kilka filmików i wiem że nie będzie łatwo z klejem starym na tylnej klapce i ekranu ale dam rade, trzymajmy kciuki by się udało.
    🤜🤛 dziękuje za pomoc, jak będę miał pytanie to odezwę sie znowu.
    c-y-r-u-s
    Level 16  
    ....ile dałeś za niego ?? uważaj na allegro jak zerwiesz plomby nie oddadzą ci kasy. Daj link na którym kupiłeś go

Dodano po 1 [minuty]:

Ekran pasuje tez od cc9

Dodano po 3 [minuty]:

Ponad to w wolnej sprzedaży nie ma 100% oryginalnych części do xiaomi tylko zamienniki wysokiej jakości . Oryginalne wypuszczają po kilku latach od zakończenia produkcji baaa serwisu.

Dodano po 10 [minuty]:

na alle--- jak patrze jest dużo TFT i oled z których nie będziesz zadowolony i wtopisz kasę tylko 200-250.
    Zarazem ten co będziesz to kosztuje 400
    Poszukaj może u źródła chinskiego z możliwością darmowego zwrotu .Tam dostaniesz amoleda już za 270 -300 ciągle sa promocje a dolar teraz słabo stoi