Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Samsung UE40D6750 nie włącza się

07 Dec 2020 12:32 798 7
  • Level 9  
    Witam
    Jak w temacie, problem dotyczy TV Samsung UE406750.
    Po podpięciu do sieci 230V TV włącza przekaźnik w zasilaczu na ok. 10 sekund po czym wyłącza go na o. 0,5 sekundy i znowu włącza.
    Po załączeniu przekaźnika podświetlanie nie załącza się nawet na chwilę.
    Mierzyłem napięcia na gnieździe CNM803 i są prawidłowe. Napięcia na wszystkich 4 kanałach do listew LED 109V.

Po odłączeniu taśmy od płyty głównej do T-con - brak podświetlania, przekaźnik jest przełączany 10s/0,5 sekund.

Po odłączeniu taśmy pomiędzy zasilaczem a płytą główną podświetlanie jest przez cały czas (przekaźnik nie jest przełączany). Napięcia na wszystkich 4 kanałach do listew LED 116V

Płyta główna: BN94-05482C, PCB - BN41-01587E
    Zasilacz: BN44-00427A

Czy spotkaliście z taką usterką w tym TV?
    Prosiłby o podpowiedź co sprawdzić, aby zawężyć obszar poszukiwań.
  • Level 35  
    Poczytaj na forum o BN41-01587.
  • Level 9  
    Przeglądnąłem wątki związane z BN41-01587.
    W większości przypadków tych wątków naprawa TV kończy się wymianą płyty głównej. Jak mogę sprawdzić czy na pewno płyta główna jest uszkodzona?
    Próbowałem lekko podgrzać procesor na tej płycie HOT'em, ale nadal przełącza się tylko przekaźnik.

Kondensatory w zasilaczu nie są spuchnięte. Sprawdziłem miernikiem w obwodzie. Pomiary nie wskazują aby były uszkodzone. Przelutowałem podejrzane luty głównie na trafach, ale nic nie pomogło.
    Pozostaje przebadać mainboard. Podpowiedzcie jak to zrobić bez jej wymiany?

• Level 28  
    A nie będzie to sprawa pamięci NAND?
  • Level 9  
    a jak ją mogę przeprogramować i skąd zdobyć wsad do tej pamięci?

• Level 28  
    Nie wiem skąd jesteś, ja ostatnio uzyskałem pomoc w Kielcach w serwisie samsunga. Samemu nie oprogramujesz.
  • Level 13  
    Tam nie ma nand tylko emmc, z ta płytą jest wiele problemów. Naprawa pisz priv
  • Level 9  
    Demontaż i ponowny montaż procesora rozwiązał problem. TV działa bez zarzutu.