Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pionowe paski przy obciążeniu grafiki

Michuciu 08 Dec 2020 16:50 516 1
    Michuciu
    Level 4  
    Witam. Mam problem z komputerem, mianowicie ostatnio podczas gry w cs'a na ekranie wyświetliły mi się pionowe paski, a z słuchawek zaczął wydobywać się nieprzyjemny dziwny dźwięk, w tej sytuacji nie mogłem nic zrobić, zadziałało jedynie wyłączenie komputera przez przycisk power. Przy próbie ponownego uruchomienia komputera wentylatory zaczynały się kręcić było pojedyncze piknięcie piszczka i nic poza tym się nie działo, monitor, klawiatura i myszka nie włączały się. Aktualnie komputer czasami się włącza, jednak przy jakiejkolwiek próbie włączenia gry (czy też przeglądania internetu) sytuacja z pionowymi paskami się powtarza. Rozłożyłem i przeczyściłem komputer sprężonym powietrzem z nadzieją że to coś pomoże, jednak przy próbie włączenia jak poprzednio wentylatory się włączały, a monitor i reszta nie, z tym że nie było piknięcia i żadna próba uruchomienia się nie udała. Dopiero gdy wyjąłem jedną kość ram z pierwszego slotu, pojawiło się piknięcie i komputer znów raz na wiele prób potrafił normalnie wystartować.
    Około pół roku temu miałem podobny problem z kartą hd7870 w tym samym komputerze i podejrzewam, że może to być np. wina zasilacza, lub płyty głównej.

Obecny zestaw :
    I5 3350p
    Amd Hd 7970
    Zasilacz OCZ 550
    płyta asus p8h61-m lx2
    Ram 2x samsung 4gb

W załączniku dodaje zdjęcie pasków z ekranu, występują one w różnych kolorach, myślę że to zależy od tego jaka barwa aktualnie przeważa na ekranie.
    Pionowe paski przy obciążeniu grafiki Pionowe paski przy obciążeniu grafiki
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj. Prawdopodobnie znowu czas wymienić kartę graficzną. Kupujesz cały czas stare i dość awaryjne jednostki z koszmarnie dużym wydzielaniem ciepła, więc nie ma co dziwić się, że zdychają po tylu latach pracy (HD7xxx to seria z okolic 2010/2011).

Zasilacz możesz sprawdzić, sprawdzenie wizualne przy okazji czyszczenia z kurzu, sprawdź, czy kondensatory nie są spuchnięte, czy nie widać śladów przebarwień na elementach i elektronice. Potem możesz pod obciążeniem i bez obciążenia zmierzyć miernikiem jego napięcia. To nie odpowie z całą pewnością na pytanie, czy zasilacz jest sprawny, ale przy pewnych wynikach da się go zaklasyfikować jako niesprawny.