Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Awaria immo po wymianie uszkodzonego akumulatora Fiat Ducato 2002 2.0JTD

całkaJ 08 Dec 2020 18:58 813 7
    całkaJ
    Level 8  
    Witam, po awarii akumulatora i wymianie na nowy świeci sie kontrolka immo, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki 7,5 A w skrzynkach bezpieczników, próbowałem odpalić także na 2 kluczykach jednak na obu kontrolka od immo nie gaśnie.

Pętelka immo i wtyczki przy kierownicy sprawdzone , jutro podepnę fiat ecu scan i coś może sczytam jednak obawiam się że to mało pomoże.

Czy ktoś byłby w stanie wskazać gdzie szukać usterki, przed awaria akumulatora nigdy z immo nie było problemów.

Fiat ducato po FL 2002 silnik 2.0JTD.
    całkaJ
    Level 8  
    Wymieniłeś cały zestaw- klucz z immo , sterownikiem silnika i moduł czy udało sie jakos reanimować fabryczny zestaw?
    tzok
    Moderator of Cars
    Podłącz FES i zobacz czy nie masz błędów komunikacji (CAN) między modułami lub dziwnych błędów od zasilania poszczególnych modułów (zwł. BCM i ECU). Obstawiam, że padnięcie akumulatora, było skutkiem, a nie przyczyną awarii.
    całkaJ
    Level 8  
    Witam, podłączyłem fes, żadnych innych błędów tylko U1600- immobilaiser- niski sygnał, załączam zdjęcia sterownika i błędu.

Zlokalizowałem także komputer w komorze od strony kierowcy, wszystko suche, wilgoci brak.

Jakie napiecia powinny wchodzic na 2 przewodach do antenki immo, a jakie na pinach z modułu do sterownika? poratuje ktoś jakims schematem z informacja jakie wartości powinny byc na konkretnych pinach ?
    całkaJ
    Level 8  
    Poratuje ktoś schematami od immo ?

posprawdzałem wartości na module immo, wartość na antenie to 33Ω , w kostce 6 przewodowej kolejno od prawej zasilanie 2x po 12 v, a następnie 11,1 V, 8,3V, masa i przewód sterujący najprawdopodobniej ze sterownika silnika. Czy naprawdę nikt nie poratuje schematem?
    całkaJ
    Level 8  
    Witam, ze względu na brak schematów zakupiłem komplet naprawczy - komputer silnika, moduł immo, antenke i kluczyk, po podmianie autko odpaliło bez problemów, tematu nie zamykam bo w dalszym ciągu przydały by sie schematy, jeśli ktoś ma niech podzieli sie z innymi, pozdrawiam