Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STM usprawnia kondycjonowanie sygnałów dzięki precyzyjnemu nowemu op-ampowi

ghost666 09 Dec 2020 10:36 9795 0
 • STM usprawnia kondycjonowanie sygnałów dzięki precyzyjnemu nowemu op-ampowi
  Podwójny wzmacniacz operacyjny z zasilaniem 5 V - TSV792 firmy STMicroelectronics - łączy w sobie dużą szerokość pasma wzmocnienia - 50 MHz z cechami typowymi dla układów wysokiej precyzji, w tym niskim napięciem wejściowym offsetu i wyjątkowo niskim szumem napięciowym dla wejściowa, wynoszącym zaledwie 6,5 nV/√Hz.

  Wzmacniacz o pasmie 50 MHz umożliwia dokładne wzmacnianie sygnałów o wysokiej częstotliwości. Dodając do tego szybkie tempo narastania napięcia na wyjściu - 30 V/µs, TSV792 nadaje się do kondycjonowania np. sygnałów z fotodiody w zasilanych bateryjnie czujnikach dymu. Dzięki wydajnemu przetwarzaniu sygnału wyjściowego fotodetektora, TSV792 oszczędza energię dla dodatkowych funkcji implementowanych w tych urządzeniach, takich jak sieć bezprzewodowa, które zwiększają wartość produktów dla inteligentnego domu.

  Przy typowym napięciu przesunięcia na wyjściu, wynoszącym 50 µV (przy 25°C), TSV792 realizuje dokładne wykrywanie prądu po niskiej stronie w aplikacjach sterowania silnikami i systemach zasilania, takich jak zasilacze przemysłowe, telekomunikacja i infrastruktura sieciowa oraz konwersja energii odnawialnej.

  Zdolność TSV792 do obsługi pojemności wyjściowej do 1 nF i osiąganie swojej pełnej specyfikacji przy obciążeniu 22 pF sprawiają, że ​​jest to szybkie i precyzyjne rozwiązanie do zastosowań filtrów i buforowania wejściowego dla przetworników analogowo-cyfrowych (ADC).

  Precyzyjne aspekty nowego wzmacniacza operacyjnego ST, z maksymalnym napięciem offsetu wejściowego, określonym w rozszerzonym zakresie temperatur od –40°C do 125°C, zapewniają wysoką dokładność pomiaru bez dodatkowych elementów zewnętrznych, takich jak precyzyjne rezystory, które zwiększają koszty ukłądu. Można również uniknąć w ten sposób również konieczności kalibrowania obwodów podczas produkcji.

  Dzięki szerokiemu zakresowi napięcia zasilania, wynoszącemu od 2,2 V do 5,5 V, TSV792 może być zasilany z tego samego źródła, co inne niskonapięciowe układy scalone w systemie, takie jak mikrokontroler i może działać z głęboko rozładowanej baterii w celu wydłużenia czasu pracy sprzętu. Wzmacniacz operacyjny jest stabilny przy wzmocnieniu jednostkowym i korzysta z wejścia i wyjścia typu rail-to-rail, co pozwala na szeroką gamę topologii projektowych.

  TSV792 jest objęty 10-letnim programem trwałości ST, który gwarantuje długoterminową dostępność dla produktów przemysłowych. Produkowany w obudowie mini SO-8. obudowa DFN8 2 mm × 2 mm będzie dostępny na początku 2021 roku. Ceny elementu zaczynają się od 0,67 dolara, przy zamówieniach na 1000 sztuk.

  Źródło: https://www.eeweb.com/stmicroelectronics-boosts-high-speed-signal-conditioning-and-current-sensing-with-50-mhz-precision-operational-amplifier/

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10183 posts with rating 8453, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • HelukabelHelukabel