Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1.4 95/96 Immobilizer POMOCY ?!?!

manello 15 Oct 2005 17:04 12238 6
    manello
    Level 11  
    Samochód wyposazony jest w immobilizer uruchamiany kluczykiem na podczerwie. Pilot działa, ale nie chcę sie odblokować immobilizer. Centralny zamek też nie działa.
    Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie jak najszybciej, nawet ręcznie odblokować zapłon i gdzie szukać centralki (wszystko oryginalne)
  • Helpful post
    romuald
    Level 13  
    Wybierz się do serwisu Renault z dokumentami samochodu i poproś
    o kod dostępu do blokady. Masz wszelkie szanse, aby go uzyskać.
    Tym kodem /4 - cyfry/ możesz odblokować immobiliser i uruchomić
    silnik. Jeżeli pilot jest sprawny, lecz stracił tylko synchronizację z blokadą to uda Ci się go również wkodować. Procedurę znajdziesz chyba na elektrodzie - to jest często poruszany temat - wystarczy kliknąć "szukaj".
    Można również "wyczyścić" sterownik silnika i wtedy znikną problemy
    z immobiliserem.
    Romuald
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    hyper2000
    Level 17  
    Ja mysle ze kluczyk zostal rozsynchronizowany bo to jest bardzo czesta usterka w tym modelu poniewaz kluczyk ma zmienny kod.
    Byc moze trzymales kluczyk obok silnego pola magnetycznego na telewizorze albo obok komorki i te urzadzenia moga rozsynchronizowac kluczyk. Sprawdz w ksiazce gwarancyjnej czy tam nie ma zapisanego kodu czterocyfrowego blokady zaplonu. Jesli nie ma to w serwisie Ci go podadza po okazaniu dokumentow wlasciciela pojazdu(dowod rejestracyjny)
    Kod awaryjny wprowadzasz wlacznikiem centralnego zamka.
    Jesli masz drugi kluczyk to sprobuj nim odpalic.
    Jesli nie bedzie sie chcial zakodowac sprawdz odbiornik obok lampki sufitowej czy nie jest zalany woda z przeciekajacej anteny dachowej.
    Pozdrawiam
    manello
    Level 11  
    Bardzo dziękuję za pomoc . Serwis się wykazał (136zł) pilot rozkodowany
    Żółtek
    Level 2  
    Witam wszystkich. Mój problem wygląda tak że nie mogę uruchomić silnika,ponieważ nie mogę odblokować immobilisera. Słyszałem że można odblokować go kodem. Tylko ja nie mam pojęcia jak obliczyć ten kod. W środku kluczyka mam taki numer 95336 a pod spodem xxxx. Bardzo was proszę o pomoc w poniedziałek muszę o 5 rano wyjechać do pracy. Z góry dziękuje za odpowiedź. Odwdzięczę się. Pozdrawiam
    Moderated By Motronic:

kod zamazano

TarzaN
    Level 13  
    Zółtek, odpowiedź masz powyżej. Musisz mieć czterocyfrowy kod blokady zapłonu - patrzy odp. hyper2000.