Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy wpięcie termostatu Netatmo pozwoli piecu Wolf CGW-24 pracować sprawnie?

nethome 09 Dec 2020 23:24 588 4
    nethome
    Level 10  
    Dzień dobry,

Mam taka zagwozdkę a raczej chciałbym się dowiedzieć czy mogę zastosować takie połączenie elementów sterujących CO.

Mam piec Wolfa CGW 24 z zasobnikiem chciałbym zamiast zworki E1 wpiąć termostat Netatmo ale nie rezygnując z sterownika pogodowego BM.
    Mam też założone na grzejnikach głowice Netatmo.

Rozumiem że termostat Netatmo sterowało by ( jako sterownik nadrzędny ) za pomocą zwierania/rozwierania złącza E1 i sterował by piecem on/off a dalej kontrolę przejmował by sterownik BM ( modulacja płomienia itd)

Ustawienie HG13 na 1
    (Termostat pomieszczenia
    Przy rozwartym wejściu E1 następuje blokada trybu ogrzewania (praca letnia), niezależnie od zastosowanego
    wyposażenia cyfrowego wyposażenia dodatkowego
    .)

Pytanie czy to nie wprowadzi jakiegoś problemu mianowicie piec sobie działa i jest sterowany przez BM a tu nagle termostat Netatmo rozłączy styki E1 i piec zostanie wyłączony ?
    Czy rozwarcie styku E1 powoduje wyłącznie grzania wody w zasobniku CWU i wyłączenie pracy pomp w obiegu ?

Może ktoś z Was wypowiedział się w tym temacie czy to w ogóle ma sens i jest bezpieczne stosowanie takiego połączenia urządzeń ?

Ogólnie zastosować chcę to dlatego żeby mieć większą kontrolę nad piecem czyli wychodzę z domu wyłączam piec a przed powrotem do domu włączam ogrzewanie.

Pozdrawiam
    Seba
    kokon28
    Level 10  
    "Czy rozwarcie styku E1 powoduje wyłącznie grzania wody w zasobniku CWU i wyłączenie pracy pomp w obiegu ?"
    CWU nie,mam tak wpięty własnej konstrukcji termostat kominka,kocioł CGB 2-14.
    nethome
    Level 10  
    Dzień dobry,
    Dzięki za info bo już traciłem nadzieje ;-)

A ten termostat własnej roboty współpracuje z oryginalnym BM Wolfa czy to jedyny termostat pracujący z Twoim piecem ?

Zdrowych Pogodnych Świąt :-)
  • Helpful post
    kokon28
    Level 10  
    Dzięki za życzenia, wzajemnie.
    Mam BM-2 pokojowy, termostat jest wpięty do złącza kotła E1,styk zwarty przekaźnika NC ,bez potencjałowy.