Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T4 i katalizator

drebin 15 Paź 2005 19:07 5002 6
    drebin
    Poziom 27  
    Witam. Mam VW T4 2.5TDI 88KM i katalizator. Pytanie czy po wyjęciu katalizatora zwiększą się zauważalnie osiągi auta? Czy po wyjęciu będzie o.k.? Auto ma 230tyś.km. Czy katalizator nie zużył sie? Zastanawiam się nad wyjęciem go z auta. Co proponujecie?
  • Pomocny post
    oczko85
    Poziom 13  
    Witam katalizator ma zywotnosc 4 lata lub ok 60-100tys km W twoim wypadku katalizator napewno jest zużyty i blokuje przepływ swobodny spalinom. Odradzam wyrzucenie katalizatora poniewaz moze to niekorzystnie wpłynąć na prace silnika i problemy z komputerem jezeli masz 2 sondy lambda. Złóż sobie metalowy katalizator o zwiększonym przeplywie tzw katalizator sportowy:) i bedzie dobrze. Z układem wydechowym nic nie robi sie na "oko" trzeba wszystko dokładnie dobrać. Wejdź na stronę Jacka Chojnackiego a dowiesz sie więcej.
    drebin
    Poziom 27  
    Pytanko, czy diesel ma też sondę lambda? Konkretnie interesuje mnie moje auto i jaki jest adres strony Jacka Chojnackiego?
    drebin
    Poziom 27  
    Ale czy moje auto ma sondę lambda? 2.5td diesel?
    audic
    Poziom 1  
    Witam panowie
    Kto móti że TDI ma sondę, chyba pomyliło mu sie z benzyną.
    Możesz spokojnie wyciąc katalizator i bedzie chodziło wszystko ok.
    Jeśli autko chdzi ci ok to nie słuchaj bzdur o żywotności kiatalizatora bo to brednie, albo chdzi i jest ok albo jest zatkany ale to widać na mocy i po sprawdzenie rzeczywistego cisnienia w kolektorz za pomoca dobrego komputera. Sprawdź wskazania rzeczywiste na komputerze i nie słuchaj żadnych bradni o katalizatorze. Wyciecie go niewiele pomaga.
    Oloo66
    Poziom 13  
    ale również nic a nic nie szkodzi silnikowi td. Jeśli samochód jest sprawny i nie "smrodzi" to wytnij i wstaw rurkę, albo tylko i wyłącznie oryginalny lub przeznaczony do tego kat. Jesli nadmiernie dymi lub nadal jest słaby, to zrób diagnostykę i napraw. Zazwyczaj sa to uszkodzone wężyki podciśnieniowe. Polecam super forum vw-passat.forum.pl czy jakoś tak. Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

mnie się mocowo poprawiło kolego audic :-) po wyjęciu w AVF PD