Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek - Nie działa na drzwiach kierowcy

electrod24 12 Dec 2020 15:19 1800 4
    electrod24
    Level 3  
    Witam.

Mam problem z centralnym zamkiem w drzwiach kierowcy.
    Ale po kolei samochód to Fabia a centralny zamek był montowany kilka lat temu wraz z siłownikami.
    Sterownik centralnego zamka to Carprotect model BX20. Z którego do każdych drzwi idą przewody do siłowników. Z początku myślałem że to siłownik i dlatego udało mi się zdobyć zastępczy. Po rozebraniu przednich drzwi i dostaniu się do siłownika, zobaczyłem że jest on połączony 5 kablami w kolorach :
    1-czarny
    2-biały
    3-brąz
    4-zielony
    5-niebieski.
    Chciałem podmienić siłownik na zapasowy ale okazało się że ten tylko ma dwa przewody czyli niebieski i zielony.
    I tutaj mam dylemat co mogło ulec awarii. Pod uwagę biorę trzy możliwości. 1 Usterka sterownika. 2 uszkodzony przewód miedzy sterownikiem a siłownikiem lub ostatnia sam siłownik. I tutaj mam dylemat jak sprawdzić co uległo awarii.
    pawelht
    Level 15  
    Po otwarciu drzwi zapala się lampka w podsufitce, lub brzęczyk od nie zgaszonych świateł?
    piachu1994
    Level 38  
    Kilka lat temu? Najpierw sprawdź przewody w przelotkach (taka gumka "harmonijka" łącząca drzwi z karoserią)
    Następnie warto sprawdzić działanie zamku od strony pasażera - powinien być "master" - to znaczy, że zamykając drzwi od strony pasażera też ma się samochód zaryglować.
    electrod24
    Level 3  
    W lampce mam 3 przyciski, ciągle świecenie, zapalanie po otwarciu drzwi działa tylko w przypadku drzwi kierowcy i 0 nie świeci. Przy otwieraniu drzwi innych drzwi niż miesięcy nic się nie dzieje, po otwarciu drzwi kierowcy reaguje w zależności od położenia. Dodam również iż po otwarciu drzwi kierowcy słychać charakterystyczny dźwięk wzbudzania. Centralny ma około 3 lat od montażu. Do tej pory zawsze był zamykamy z kluczyka, po zamykaniu ręcznie zamykają się tylko drzwi zamykane. Też się zastanawiałem czy połączenie w drzwiach kierowcy 5 przewodów kolorami jest odpowiednie czyli każdy kolor połączony z tym samym kolorem.

Dodano po 9 [godziny] 46 [minuty]:

Sprawdziłem również siłownik zastępczy ten z dwoma kablami tzn. niebieski i zielonym i podpiełem go do przewodu który idzie do tylnych drzwi i wszystko działa teraz pozostaje mi pytanie czy taki wariant wchodzi w ogóle w grę.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    electrod24 wrote:
    1-czarny
    2-biały
    3-brąz
    4-zielony
    5-niebieski.
    Chciałem podmienić siłownik na zapasowy

Podłącz "zapasowy" do przewodów zielony i niebieski.
    Pozostałe zaizoluj.
    Jeżeli instalacja jest sprawna, to będzie działać (z pilota).