Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Liebherr CNes 4023 - Chłodziarko-Zamrażarka nie chłodzi, zamrażalnik mrozi

bruner 13 Dec 2020 09:58 4038 4
    bruner
    Level 11  
    Witam,
    Po 4 latach użytkowania mój Liebherr CNes 4023 przestał chłodzić. Zamrażalnik mrozi. Nie wyświetlają się ostrzeżenia. Nie słychać pracującego wentylatora, nie załącza się też wentylator w komorze chłodniczej, ten który można uruchomić z przycisku. Lodówka przez 4 lata nie była rozmrażana.

Jak przestawiłem temperaturę z 5C na 10C zaczęła chłodzić, ale temperatura doszła do 13,8 C i teraz rośnie. Zauważyłem, że teraz zamrożona jest tylna ściana lodówki.

Czy może być uszkodzona grzałka?

Update: Po wyjęciu wtyczki z gniazdka na parę minut lodówka się włączyła i temp. spadła do 8 C, wentylator zaczął się kręcić i znów mogłem go włączać i wyłączać. Niestety po jakiś dwóch godzinach agregat się wyłączył i temp. znów zaczęła rosnąć. Oczywiście po ponownym wyjęciu wtyczki z gniazdka znów się włączył.

Co to może być?
    bruner
    Level 11  
    Serwis centralny Liebherr zalecił całkowite rozmrożenie lodówki i pozostawienie jej na 24h otwartej. Podobno jest to kwestia oblodzenia któregoś z czujników.

Przekazałem informację, że lodówka po wyjęciu wtyczki i włożeniu jej z powrotem zaczyna chłodzić, ale trwa to 2-3h i znów przestaje działać poprawnie i temp. rośnie w części chłodniczej.

Jak ktoś posiada to chętnie przygarnę instrukcję serwisową i kody diagnostyczne do tego modelu. Dziękuję!
    bruner
    Level 11  
    Widzę, że sam do siebie piszę ;)

Update 2: Lodówka rozmrożona przez jakieś 30h. Umyta. Załączyłem ją dziś około 17.00. Temperatura chłodziarki zeszła z 22C do 2,5C (nastaw standardowy dla Liebherra ustawiłem 5C). Potem się przełączyła na chłodzenie zamrażalnika (tu nastawiłem - 18C). Obecnie jest - 0,3C. Temperatura w chłodziarce wzrosła do 8,7C i sprężarka jak na razie nie przełącza się na chłodzenie komory chłodniczej.

Przy jakiej temp. wewnątrz powinno znów się załączyć schładzanie wnętrza?

Czy kody błędów same się wyświetlają poprzez miganie odpowiednich temperatur i funkcji Super Freeze czy trzeba wejść w menu serwisowe, żeby wywołać test?
    bruner
    Level 11  
    Był dziś technik i wymienił czujnik w parowniku w zamrażalniku. Lodówka jak wcześniej schłodziła komorę chłodniczą do 5°C, następnie przełączyła się na chłodzenie zamrażalnika (nastaw -18°C) schłodziła do -22°C (wg. termometru) i w dalszym ciągu nie przełączyła się na chłodzenie komory chłodniczej. Obecnie temperatura przez 3h wzrosła do 12,6°C.

Czy ten model nie ma możliwości diagnostyki, serwisant powiedział, że nie ma i że trzeba wymieniać poszczególne elementy. Czujnik w zamrażalniku, potem moduł sterujący, a potem zrobić próbę ciśnieniową... Klient za wszystko musi zapłacić...