Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Amica AWO510DN - błąd E53

Hubert312 14 Dec 2020 09:13 2904 12
 • #1
  Hubert312
  Level 3  
  Witam.
  Posiadam pralkę Amica AWO510DN. Pralka podczas procesu wirowania zaczęła bardzo głośno chodzić. Ostatecznie proces wirowania został przerwany. Teraz gdy pralka jest ustawiona na tryb wirowania, to silnik pralki lekko się kręci I nie ma siły wykonać obrotu. Po kilku minutach pralka zaczyna piszczeć I pokazywać błąd E53.
 • #2
  4jerry
  Level 27  
  Włóż rękę do bębna i spróbuj ruszyć nim w górę. Jeżeli ma luz to łożyska do wymiany o ile kocioł jest rozbieralny. Możesz jeszcze pokręcić ręcznie bębnem, czy nie ociera o kocioł (wannę, zbiornik).
 • #3
  Hubert312
  Level 3  
  Brak luzu. Bęben przy zakręceniu ręką bardzo dobrze się obraca. Nie trze o żadne z części. Po ponownym uruchomieniu funkcji wirowania bęben wogóle się nie kręci.
 • #5
  Hubert312
  Level 3  
  Szukałem kodów błędów, lecz nie mogłem znaleźć do konkretnego modelu. Do modelu PC pisze że uszkodzony programator. Do modelu AWD - brak komunikacji z silnikiem lub jego awaria. Jedynie co znalazłem do swojego modelu, że może to być odpięty kabel od silnika I progamatora.
 • #6
  Kenworth 18
  Level 42  
  W przypadku pralek z silnikiem bezszczotkowym to problem z silnikiem lub modułem silnika dlatego pytałem jaki silnik jest w Twoim modelu. Google wskazuje na silnik sczotkowy, ale to watro potwierdzić.
 • #8
  Kenworth 18
  Level 42  
  Najlepiej jeśli w Twoim temacie wypowie się ktoś kto posiada dokumentację serwisową do Twojego modelu by potwierdzić lub zaprzeczyć czy to problem z oprogramowaniem. Póki co możesz sprawdzić w jakim stanie są szczotki w silniku jeśli już tam zajrzałeś.
 • #9
  skryn
  Home appliances specialist
  Kenworth 18 wrote:
  Najlepiej jeśli w Twoim temacie wypowie się ktoś kto posiada dokumentację serwisową do Twojego modelu by potwierdzić lub zaprzeczyć czy to problem z oprogramowaniem.

  Silnik zaliczył zgon.
  Indeks 1030135
  Obrazek:

  Pralka Amica AWO510DN - błąd E53

  To stary klamot jest.
 • #12
  Hubert312
  Level 3  
  Podejrzewam uszkodzony bezpiecznik termiczny. Po jego zmostkowaniu pralka ożyła. Jutro odpale silnik z gniazdka i poprawnie wymienię uszkodzoną część. Dam wam znać jutro o stanie pralki.
 • #13
  Hubert312
  Level 3  
  Pralka już działa bardzo dobrze. Bezpiecznik termiczny był nie wciśnięty. Po oczyszczeniu komutatora i przeczyszczeniu szczotek silnik od pralki ruszył. Dziękuję każdemu za pomoc :)