Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Singer Łucznik 875 - regulacja programatora ściegów

stano 14 Dec 2020 11:14 1083 3
 • #1
  stano
  Level 10  
  Witam,
  Singer Łucznik 875 - regulacja programatora ściegów wymieniłem w maszynie do szycia j.w. pasek zębaty (ten dłuższy). Stary był mocno spękany i niekiedy przeskakiwał na kile pasowym.
  Wszystko w miarę przebiegło bezproblemowo, jednak rozregulował się programator ściegów. Nie miałem klucza odpowiedniego i zamiast poluzować zębatkę napędzającą programator (by wysunąć górny wałek) poluzowałem mocowanie programatora i nieco uniosłem go do góry.
  Po zmontowaniu niestety igła nie ma właściwego położenia. Przy ściegu prostym pozostaje w skrajnym prawym położeniu, niezależnie od zmiany położenia pokrętła w poz.B,C,D.
  Na razie nie chcę rozmontowywać całości i szukam porady kogoś, kto już ma doświadczenie z regulacją programatora.
  Czy położenie koła zębatego powinno być jakoś zsynchronizowane z górnym wałkiem, bo wg mnie nie?
  Kilka fot. w załączeniu
  Singer Łucznik 875 - regulacja programatora ściegów Singer Łucznik 875 - regulacja programatora ściegów Singer Łucznik 875 - regulacja programatora ściegów Singer Łucznik 875 - regulacja programatora ściegów
 • Helpful post
  #2
  Tumiwisizm
  Level 27  
  Ustaw pokrętło rodzaju ściegu ("programatora" - jak to nazwałeś) na pozycję "A 2-4" i poluzuj ponownie tę śrubę, którą wcześniej ruszyłeś. Ustaw "programator" góra/dół tak żeby igła znalazła się na środku stopki i dokręć tą śrubę. Wszystko.
 • #3
  stano
  Level 10  
  Niewiele to zmienia i problem dalej pozostaje. A jak ustawić zębatkę od regulatora ściegów względem górnego wałka, bo z tego co widzę to też nie jest dobrze ustawione?
  Przemyślałem co naruszyłem przy demontażu i jak powinno prawidłowo działać, pozwoliło mi to na prawidłowe ustawienie regulatora ściegów. Nie polecam jednak nikomu samodzielnej wymiany paska głównego, bo łatwo rozregulować maszynę...
 • #4
  stano
  Level 10  
  Zamontowałem regulator ściegów w pierwotnym położeniu, okazało się że nie trzeba synchronizować regulatora z górnym wałkiem, bo jak właściwie ustawimy regulator to on sam to załatwia, na koniec w położeniu regulatora jak wskazał kolega T...m ustawiłem igłę pośrodku płytki ściegowej i dokręciłem poluzowane wcześniej wkręty.