Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP i czarny ekran

15 Paź 2005 22:50 14376 7
  • Moderator
    Szukałem podobnych, odpowiedzi nie znalazłem.
    Użytkownik na dobrze działającym systemie próbował coś zmienić w driverze monitora i, jak mówi, driver usunął. Ekran zrobił się ciemny i d... Każde włączenie kompa - uruchamianie systemu OK, w chwili, gdy powinien pokazać się wybór użytkownika - ekran czarny i d... Konsola odzyskiwania nieaktywna (doesn't exist). Wszystkie czynności wykonuję zdalaczynnie, przez telefon. Płyta instalacyjna Win XP Home - próba nakładki pierwsza - wykonana instalacja standardowa bez problemów potem restart zapowiedziany i... czarny ekran. Próba nakładki druga - info: nie można instalować ponieważ system już jest zainstalowany (???) spróbuj na innej partycji - OK. Instalacja przebiega bez problemu i po restarcie czarny ekran. W trybie awaryjnym dokładnie takie same efekty. Problem polega na tym, że na dysku C jest program sprzedaży i nie istnieje back-up więc format C spowoduje duże szkody. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
  • Poziom 24  
    Skasować katalog winnt przy pomocy np livecd. Wtedy instalacja wrzuci nowe pliki, a program albo będzie w jakimś katalogu pod c albo w program files.
    Gdyby nie ten tryb awaryjny, to bym pomyślał, że ustawiona jest rozdzielczość poza możliwościami monitora - widziałem takie, które pisały "out of sync" i się wygaszały.
  • Poziom 18  
    Po pierwsze radzilbyl odzyskac pliki, najlatwiej korzystajac z jakiegos systemu, ktory nie potrzebuje instalacji np. Knoppix, bo "wyciagnieciu" bezcennych danych mozna juz bezstresowo zaczac odzyskiwanie systemu ;)

Wydaje mi sie, ze dobrym rozwiazaniem bylaby proba zmiany karty graficznej, nawet na starsza, byleby tylko udalo sie uruchomic system i wtedy go wyleczyc ;)

Jesli karta graficzna posiada wyjscie telewizyjne to radze sprawdzic czy na owym nie pojawia sie zagubiony "obraz"...

A jesli juz wszystko nie pomoze to dysk "pod pache" i do innego komputera ;)

Zycze powodzenia.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Spróbuj uruchomić komputer w trybie VGA , nie ładuje wtedy sterowników innych do obrazu niż domyślne Windows , lub też w trybie awaryjnym . Przy starcie , ale już podczas ładowania bootsectora wciśnij F8 i pojawi się okno wyboru . Zainstalujesz nowe sterowniki , lub zmienisz przynajmniej rozdzielczość i tryb odświeżania , na zgodny z możliwościami monitora .
    Pozdrawiam .
  • Moderator
    Witam. Wybór trybu VGA daje natychmiastowe zawieszenie na czarnym ekranie z kursorem w lewym górnym rogu (przy innych próbach kursora nie ma). W trybie awaryjnym (pisałem wcześniej) efekty są identyczne. Pewnie jedynym wyjściem będzie "dysk pod pachę i do innego komputera" Nie mam teraz dostępu do "chorego" ale zamierzam jeszcze powalczyć. R
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Po tym , co teraz napisałeś wnioskuję , iż uszkodzony jest sam system , a nie drivery grafiki . Nie masz poprostu dostępu do samego systemu . Spróbuj zrobić kopię folderu Documents and Settings i Program Files na innym sprawnym systemie . Natomiast można czasem uruchomić jeszcze system w podobny sposób jak napisałem poprzednio , ale wybierając ostatnie dobre uruchomienie . Pod warunkiem , że tworzyłeś backup-y na dysku , ( włączona opcja przywracania danych ) . Jeśli to nic nie da , to już tylko odzyskiwanie danych programem do odzysku , lub ponowna instalacja .
    Pozdrawiam .
  • Poziom 40  
    simpo napisał:

... Jesli karta graficzna posiada wyjscie telewizyjne to radze sprawdzic czy na owym nie pojawia sie zagubiony "obraz"...

.

Stawiam na to !!!
    - też tak miałem musiałem na chwilę podłączyć TV tam wejść w ustawienia karty i zmienić monitor 1 jako monitor roboczy.
    Dodam że awaryjny tryb tez jest kierowany na TV co przejawia się takim efektem jak opisywałeś. - ładowanie systemu i jak dochodzi do logowania czarny monitor.

Podłącz TV
  • Moderator
    Dzięki wszystkim za poświęcony czas. Karta grafiki bez wyjścia TV. Niestety nie dowiem się co było przyczyną. Właściciel o 2 w nocy zerwał z łóżka jakiegoś serwisanta, ten skopiował potrzebne materiały, zrobił format C i już o 7 komputer był sprawny.
    Czego się nie robi dla kasy
    Pozdrawiam. R
    P.S. Temat można zamknąć

Moderowany przez jankolo:

Temat zamykam