Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda fabia - traci moc - 1.4 mpi traci moc

piotrekpierwszy 14 Dec 2020 18:23 1653 2
    piotrekpierwszy
    Level 3  
    Witam, posiadam samochód skoda fabia 1.4 mpi, od dłuższego czasu faluje na obrotach. Oddałem samochód do mechanika który wyczyścił i wyregulował przepustnice, naprawił silnik krokowy. Jakiś czas samochód pochodził dobrze, a potem objawy wróciły. Oddałem samochód do innego mechanika który wymienił wszystkie świece i sondę lambda. Po odebraniu samochodu obroty przestały falować tak często jak wcześniej, za to doszły inne dolegliwości. Nie wiem jak to nazwać, ale samochód czasami tak jakby traci moc, wiadomo szału ten silnik nie robi, ale w pewnym momencie jazdy gdy dodaje gazu na 4 biegu auto nie przyspiesza ani trochę, nie pomaga nawet redukcja do 3, a przy tym wydaje inne dźwięki spod silnika. I to nie ważne czy samochód ma 2 tyś obrotów czy 4 i tak nie przyspiesza, a za jakis czas wszystko wraca do normy, na początku było tak na zimnym silniku po przejechaniu tak 5 km, a teraz zdarzyło mi się na rozgrzanym w trasie. Samochód posiada instalacje LPG, ale to chyba nie ma znaczenia, bo na benzynie zachowuje się tak samo. Do tego dochodzi drgania całego auta przy 5 biegu. Mechanik twierdzi ze na 90% będzie to cewka zapłonowa. I tu pytanie, czy to może byc wina cewki? Jestem trochę zielony w mechanice i nie chce wymienić wszystkiego po kolei żeby znaleźć przyczynę
  • Helpful post
    michal_rybka
    Level 32  
    może być cewka, wtedy będzie przerywać i chodzić na 3 a nawet 2 cylindry, cewka od Felicji 1.3 powinna być taka sama i będzie kosztować z połowę taniej - pojedź na jakiś szrot i spróbuj.
    PS: jakie świece założył mechanik? mam nadzieje, że nie NGK? jak ngk to najpierw wymień świece... orginalnie są Champion i są to najlepsze świece, które wytrzymują 20 lat, a ngk potrafią zdychać po 2 tygodniach (mi tak kilka świec zdechło)
    piotrekpierwszy
    Level 3  
    michal_rybka wrote:
    może być cewka, wtedy będzie przerywać i chodzić na 3 a nawet 2 cylindry, cewka od Felicji 1.3 powinna być taka sama i będzie kosztować z połowę taniej - pojedź na jakiś szrot i spróbuj.
    PS: jakie świece założył mechanik? mam nadzieje, że nie NGK? jak ngk to najpierw wymień świece... orginalnie są Champion i są to najlepsze świece, które wytrzymują 20 lat, a ngk potrafią zdychać po 2 tygodniach (mi tak kilka świec zdechło)

O świece muszę dopytać. A co do cewki to mówił mi, że od felicji ma inna kostkę i kwestia przelutowania, ale obdzwoniłem wszystkie szroty i nigdzie nie mają nic sensownego nawet na podmiankę i chyba muszę na internecie zamówić

I mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie od długiego czasu auto jest poptostu słabsze, mam punkt odniesienia gdzie zawsze pod taką lekką górkę auto na 4 jachało jedną prędkością, nawet ciut zwiększając prędkość, a teraz przy końcu górki trzeba zredukować, to tez może być wina cewki?