Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw dla klastrów modułów NX oraz Jetson

ghost666 15 Dec 2020 10:15 468 0
 • Zestaw dla klastrów modułów NX oraz Jetson

  Zestaw dla klastrów modułów NX oraz Jetson
  Seeed Jetson Mate za 199 dolarów to płyta główna do łączenia w klastry do 5 modułów Jetson Nano lub Jetson Xavier NX z 5-portowym switchem GbE, 5 x USB, 2 x MIPI-CSI, HDMI, obudową i wentylatorem.

  Odkąd w zeszłym roku pojawił się niedrogi, oparty na Linuksie moduł Jetson Nano i zestaw deweloperski firmy Nvidia, programiści skonfigurowali klastry oparte na Nano do zadań takich jak uruchamianie klastrów Kubernetes lub farm sztucznej inteligencji. Firma PicoCluster, który oferuje również klastry dla Raspberry Pi, sprzedaje zestawy do podłączenia do 20-płytek Jetson Nano ze sobą.

  Podczas gdy wszystkie te projekty wykorzystują zestawy deweloperski Jetson Nano kosztujące po 99 dolarów i więcej, Seeed właśnie otworzył przedsprzedaż modułu za 199 dolarów na płycie nośnej Jetson Mate, która skupia 4x Jetson Nano lub mocniejsze moduły Jetson Xavier NX o wartości 399 dolarów. Pomijając problemy ze znalezieniem zestawu deweloperskiego, Jetson Mate może pozwolić zmniejszyć rozmiary i złożoność systemu, zapewniając jednocześnie niewielką przewagę cenową. Jedyną inną płytą bazową dla modułów Jetson, jest ES-JNX80 / ES-J180 firmy Auvidea, który może załadować do dwóch modułów Nano lub Xavier NX.

  Trzypłytowe zestawy Pico3H (Pico 3 Jetson Nano) i pięciopłytkowe PicoCluster PicoCluster kosztują odpowiednio 199 dolarów i 289 dolarów przy aktualnych obniżonych cenach. Zestawy nie obejmują kosztów zestawu deweloperskiego, który oferuje wstępnie zainstalowane moduły Nano. Same moduły Nano są sprzedawane za jedyne 129 dolarów w Seeed (ale obecnie brak ich w magazynie) lub 149 dolarów w DFRobot. W przeciwieństwie do wersji Nano używanej w zestawie deweloperskim, samodzielne moduły Nano zawierają 16 GB pamięci eMMC i można je również kupić z rabatami przy zakupie hurtowym.

  Zakładając, że Seeed będzie miał dostępne ponownie moduły za 129 dolarów, w pełni zaopatrzony, klaster z Jetson Mate będzie kosztował około 720 dolarów w porównaniu z około 800 dolarów za pięciopłytowy Pico5H.

  Zestaw dla klastrów modułów NX oraz Jetson Zestaw dla klastrów modułów NX oraz Jetson


  Jetson Mate jest wyposażony w port GbE i 5-portowy przełącznik Microchip KSZ9896CTXC Gigabit, który umożliwia komunikację między czterema modułami Jetson. Jest jeden węzeł główny i 3 peryferyjne węzły robocze, wszystkie wykorzystujące gniazda SODIMM. Każdy jest podłączony do własnego dedykowanego portu USB 3.0, a węzeł główny jest również połączony z portem USB 2.0. Wszystkie węzły peryferyjne można oddzielnie włączać i wyłączać.

  Płyta główna o wymiarach 110 mm x 110 mm jest ponadto wyposażona w dwa interfejsy MIPI-CSI, port HDMI, UART do debugowania, przycisk do budzenia i port USB typu C do zasilania. Interfejs wentylatora 12 V łączy się z dołączonym wentylatorem zamontowanym na górze i chłodzi wszystkie moduły.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/199-kit-clusters-four-jetson-nano-modules/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10183 posts with rating 8445, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • CSICSI