Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punkt 6.1 Wyjęcie bezpieczników w złączu lub w zabezpieczeniu głównym

Sebakkkk321 15 Dec 2020 21:05 387 3
 • #1
  Sebakkkk321
  Level 4  
  Witam !
  Mam pytanie:
  W przypadku modernizacji instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym, gdzie jest doprowadzone zasilanie przez ZE drogą ziemną, aż do złącza które znajduje się na parterze budynku wraz z zabezpieczeniami przedlicznikowymi, po których jest podłączony WLZ idący piętro wyżej na licznik.

  Pytanie jest następujące, aby wymienić zabezpieczenia przedlicznikowe topikowe, przy modernizacji na automaty oraz po zgodzie ZE przenieś je piętro wyżej do tablicy licznikowej oczywiście z możliwością plombowania należało by, wyłączyć napięcie na kablu przychodzącym do domu, i tutaj należy złożyć wniosek ZUDK -odłączenie Tauron, wybrać rodzaj usługi, dlatego też wybrałbym Punkt 6.1 ( Zakres usługi obejmuje- wyjęcie bezpieczników w złączu lub w zabezpieczeniu głównym. Tylko pytanie bo wyjęcie bezpieczników w złączu nic nie da, to czy Tauron ma gdzieś zlokalizowane stacje że jest w stanie odłączyć zasilanie jednego domu jak dobrze rozumiem w zabezpieczeniu głównym ) ?
  Punkt 6.1 Wyjęcie bezpieczników w złączu lub w zabezpieczeniu głównym Punkt 6.1 Wyjęcie bezpieczników w złączu lub w zabezpieczeniu głównym Punkt 6.1 Wyjęcie bezpieczników w złączu lub w zabezpieczeniu głównym
 • #2
  elpapiotr
  Electrician specialist
  Tauron ma możliwość odłączenie zasilania w miejscu przyłączenia tego domu do sieci.
  Czy to słup, czy też złącze kablowe.
 • #3
  .Jack
  Electrician specialist
  Sebakkkk321 wrote:
  Pytanie jest następujące, aby wymienić zabezpieczenia przedlicznikowe topikowe, przy modernizacji na automaty

  Bezpieczniki przedlicznikowe należą do Zakładu Energetycznego. Tobie nie wolno w nich grzebać ani zmieniać urządzeń zabezpieczających. Jaka jest procedura to tylko w ZUDK się dowiesz.
  A po drugie to wymiana bezpieczników na wyłączniki nadmiarowo-prądowe to zły pomysł. Pomyśl o selektywności zabezpieczeń.
 • #4
  zbich70
  Level 42  
  .Jack wrote:
  Bezpieczniki przedlicznikowe należą do Zakładu Energetycznego.
  Niekoniecznie. Własność urządzenia zależy od granicy eksploatacji / miejsca dostarczania energii określonego w umowie.