Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra G 1,6 8V + lpg - Zbyt duży pobór prądu na postoju

marek_ak14 16 Dec 2020 20:44 390 8
e-mierniki
    marek_ak14
    Level 10  
    Witam ,
    Złompel Astra G 1,6 8V 84KM .
    Na postoju coś kradnie prąd rzędu 0,25 A .
    Metodą chybił - trafił , wyciągając kolejno bezpieczniki , wyszło na f28 ,oświetlenie wnętrza . Po wyjęciu bezpiecznika pobór prądu spada do 0,1 A , czyli jeszcze za dużo ale ewidentnie główny złodziej prądu jest w oświetleniu kabiny . Wyjąlem wszystkie , zarówki ale to nie to . Moje podejrzenia padają na moduł czasowy od ściemniania świateł kabiny . Pytanie czy ten moduł jest wymienialny lub naprawialny , a jeśli tak , jak go wymontować ? Czy nie jest przypadkiem zespolony ze skrzynką bezpieczników ?
    Pozdrawiam .
  • e-mierniki
  • e-mierniki
    marek_ak14
    Level 10  
    Tak , te lampki również wyciągałem

Dodano po 3 [minuty]:

citromaniak wrote:
    W astrze czesto zegarek był problemem pobierania pradu,odepnij od niego wtyczke i zobacz wtedy.

Ale zegarek nie jest z obwodu bezpiecznika 28 , a po wyjęciu własńie tego bezpiecznika pobór prądu spada , z tym , ze nie mam wtedy oświetlenia w kabinie , schowku i w bagażniku
    faldo
    Level 11  
    Sprawdź przełącznik do włączania/wyłączania świateł
    poriot
    Level 14  
    marek_ak14 wrote:
    Witam ,
    Metodą chybił - trafił , wyciągając kolejno bezpieczniki , wyszło na f28 ,oświetlenie wnętrza . Po wyjęciu bezpiecznika pobór prądu spada do 0,1 A , czyli jeszcze za dużo ale ewidentnie główny złodziej prądu jest w oświetleniu kabiny . Wyjąłem wszystkie , zarówki ale to nie to .

Poczekałeś 15 minut od wyłączenia zapłonu i zamknięcia auta z pomiarem? Bo w czasie kwadransa od zamknięcia auta TID/MID standardowo żre jeszcze tyle prądu i dopiero potem wchodzi w uśpienie.

Quote:

Moje podejrzenia padają na moduł czasowy od ściemniania świateł kabiny . Pytanie czy ten moduł jest wymienialny lub naprawialny , a jeśli tak , jak go wymontować ? Czy nie jest przypadkiem zespolony ze skrzynką bezpieczników ?
    Pozdrawiam .

Moduł czasowy jest wsunięty w skrzynkę bezpieczników, niejako zaraz za bezpiecznikami z prawej strony skrzynki. Ale on jest odpowiedzialny za masę "czasowych" funkcji jak choćby miganie kierunkowskazów czy tryb przerywany wycieraczek. Naprawić go się nie da, można ew. wymienić.

Nie masz jakiegoś alarmu czy czegoś w tym stylu?
    koleś kit
    Level 39  
    Jak multitimer dostaje info o zamkniętych drzwiach i wszystkie inne zasilania to leży on sam.Naprawić się raczej nie da bo wszystko jest w jednym dużym układzie scalonym.Najlepiej wymienić takie coś razem ze skrzynką na szrocie grosze.
    marek_ak14
    Level 10  
    poriot wrote:
    marek_ak14 wrote:
    Witam ,
    Metodą chybił - trafił , wyciągając kolejno bezpieczniki , wyszło na f28 ,oświetlenie wnętrza . Po wyjęciu bezpiecznika pobór prądu spada do 0,1 A , czyli jeszcze za dużo ale ewidentnie główny złodziej prądu jest w oświetleniu kabiny . Wyjąłem wszystkie , zarówki ale to nie to .

Poczekałeś 15 minut od wyłączenia zapłonu i zamknięcia auta z pomiarem? Bo w czasie kwadransa od zamknięcia auta TID/MID standardowo żre jeszcze tyle prądu i dopiero potem wchodzi w uśpienie.

Quote:

Moje podejrzenia padają na moduł czasowy od ściemniania świateł kabiny . Pytanie czy ten moduł jest wymienialny lub naprawialny , a jeśli tak , jak go wymontować ? Czy nie jest przypadkiem zespolony ze skrzynką bezpieczników ?
    Pozdrawiam .

Moduł czasowy jest wsunięty w skrzynkę bezpieczników, niejako zaraz za bezpiecznikami z prawej strony skrzynki. Ale on jest odpowiedzialny za masę "czasowych" funkcji jak choćby miganie kierunkowskazów czy tryb przerywany wycieraczek. Naprawić go się nie da, można ew. wymienić.

Nie masz jakiegoś alarmu czy czegoś w tym stylu?

Alarmu nie mam .
    Moduł wiem gdzie jest , on odpowiada również za przyciemnienie świateł w kabinie .
    Oczywiście pomiary robione po 15 minutach .