Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padnięty dysk WD Cawiar WD400BB-00DKA0

16 Paź 2005 11:17 2038 12
  • Poziom 13  
    Witam. Dysk jest widziany w biosie , tylko model , i przy postowaniu.Słychać że się obraca. Dalej go nie odczytuje. Wiem że praktycznie jest nadaje się na śmietnik , ale czy w jakiś sposób można odczytać z niego dane?

Proszę podać pełna nazwę dysku HDD Cawiara ! (TJT)
  • Spec od komputerów
    " Dalej go nie odczytuje" - co to znaczy? Albo pisz wszystko dokladnie i szczegolowo, albo nie zakladaj watka wcale. Oszczedzisz czas ludziom, i miejsce na serwerach elektrody.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Greg_4 napisał:
    Witam. Dysk jest widziany w biosie , tylko model , i przy postowaniu.Słychać że się obraca. Dalej go nie odczytuje. Wiem że praktycznie jest nadaje się na śmietnik , ale czy w jakiś sposób można odczytać z niego dane?

Witam,
    A czy nie należałoby jeszcze podać...
    - jaki to model dysku...?
    - jak należy rozumieć "przy postowaniu"...? (POST - Power-On Self Test)

Dysk może być zabezpieczony hasłem..., lub ma uszkodzenia Firmware...

Mikippp
  • Poziom 13  
    Platon napisał:
    " Dalej go nie odczytuje" - co to znaczy? Albo pisz wszystko dokladnie i szczegolowo, albo nie zakladaj watka wcale. Oszczedzisz czas ludziom, i miejsce na serwerach elektrody.

No widzę że wstałeś dzisiaj lewą nogą :| Co to znaczy że go nie odczytuje dalej? Poprostu do wykonaniu testu P.O.S.T powinien wczytac się system ,a zamiast tego wyświetla sie komunikać o prośbie wczytania go z innego urządzenia. Przy próbie instalacji nowego systemu z CD w miejscu gdzie zwykle dokonuje sie podziału na partycje bądź wskazuje miejsce do instalacji , widzą tylko nazwę i model dysku , a brak informacji jego wielkości . Dokładnie widnieją w tabelce zera.

Mikippp. Dokładnie to miałem na myśli pisząc "postowanie". A co do modelu to jest podany w temacie...
  • Poziom 10  
    mam taki sam problem z dyskami wd800bb i wd400bb , elektronike widzi normanie , w windowsie jak podepne jako drugi dysk to go windows widzi jako dysk ale nie pokazuje mi go w moj komputer ( bo nei ma partycji )
    ale partycji nie moge zalozyc :( i jak puszczam w programy np : wdclear to wywala same bledy od poczatku - tak jak by nie mogl zalapac poczatku dysku

kilka "fachowcow" mowilo ze uszkodzony firmware

jak go naprawic wie ktos ??
    na allegro jest aukcja co koles naprawia - dzwonilem do niego ale 60 zl za naprawe to chyba za duzo

wie ktos jak naprawic firmware w dyskach wd ??
  • Poziom 14  
    spróbuj softem ze strony producenta nie pamiętam nazwy ale napewno znaljdziesz,może uda się go uzdrowić
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Cytat:
    A co do modelu to jest podany w temacie...

Oznaczenie modelu w takim dysku to np.: MDL: WD400BB-00FJA0

Mikippp
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    mcx4 napisał:
    mam taki sam problem z dyskami wd800bb i wd400bb , elektronike widzi normanie , w windowsie jak podepne jako drugi dysk to go windows widzi jako dysk ale nie pokazuje mi go w moj komputer ( bo nei ma partycji )
    ale partycji nie moge zalozyc :( i jak puszczam w programy np : wdclear to wywala same bledy od poczatku - tak jak by nie mogl zalapac poczatku dysku

kilka "fachowcow" mowilo ze uszkodzony firmware

jak go naprawic wie ktos ??
    na allegro jest aukcja co koles naprawia - dzwonilem do niego ale 60 zl za naprawe to chyba za duzo

wie ktos jak naprawic firmware w dyskach wd ??

Muszę przyznać , że nie przypominam sobie rozmowy z tobą i na jaki była temat . Natomiast co do ceny , to ostatnio każdy , kto podejdzie do rozmowy rzeczowo uzyskuje rabat , a szczególnie na mniejsze dyski . Nie liczę też kosztów diagnostyki . To tyle ode mnie .
    Pozdrawiam .
  • Poziom 13  
    Mikippp napisał:
    Cytat:
    A co do modelu to jest podany w temacie...

Oznaczenie modelu w takim dysku to np.: MDL: WD400BB-00FJA0

Mikippp

Fiuuu... nie sądziłem że to ma znaczenie:D WD400-00DKA0
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    mcx4 napisał:
    kurcze nie mam juz siły - powie ktoś jak wgrać nowego firmware do dysku
    wd800bb-75dka0
    lba:156250000

może chociaż mała podpowiedź :)

niewiem jak sie zabrac do tego http://www.sluzhebka.com/files/index.php?acti...AA1_fcode_172EW-2D.A.rar&directory=WD/Caviar&

czy zrobie to jakoś programowo czy muszę mieć jakąś maszynkę :)

please help
    może BIGOLSEN się coś wypowie ? :D

Skoro pytasz , to i odpowiem .
    Tylko programowo , czyli bez sprzętu nic nie zrobisz . Regeneracja , lub wgranie Firmware-u/Biosu do dysku dokona się na sprzęcie , który skomunikuje się z dyskiem . Tylko sprzęt będzie mu w stanie wydawać rozkazy w czasie kiedy moduły serwisowe są uszkodzone . Przeskoczyć tego nie przeskoczysz w żaden sposób domowy i nie poprzez samo oprogramowanie . Żaden emulator nie zastąpi sprzętowego rozwiązania . Myślę , że wyraziłem to dość jasno . Resztę dopowiedz sobie sam .
    Pozdrawiam .
  • Poziom 13  
    Dysk został odłożony na półkę i czeka na lepsze czasy do naprawy.