Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis T25 2004 - Nie dziala nadmuch kabiny

marlon.pl 18 Dec 2020 11:55 3489 5
    marlon.pl
    Level 18  
    Witam serdecznie.
    Dzisiaj rano po odpaleniu samochodu zauważyłem ze nie działa nadmuch kabiny. Jakby nie było jest środek zimy.
    Przy zmianie prędkości wiatraka nie ma żadnej reakcji, nic nie dmucha. Jak wyłączam wiatrak do pozycji OFF pokrętłem regulacji i ponownie załączam to słychać załączanie się przekaźnika.
    Jak włączam klimatyzacje to tez ja odpala i slychac ze się załącza tylko wiatrak nie pracuje.
    Gdzie szukać przyczyny ?
    Bezpiecznik chyba to nie jest jeśli słuchać przekaźnik ?

Toyota Avensis T25 2004 - Nie dziala nadmuch kabiny Toyota Avensis T25 2004 - Nie dziala nadmuch kabiny Toyota Avensis T25 2004 - Nie dziala nadmuch kabiny
    trojan 12
    Level 35  
    Samych przyczyn może być dużo,
    słyszysz przekaźnik to można go znaleźć,
    zmierz napięcie na zasilaniu i wyjściu z przekaźnika,
    wykluczysz brak zasilania (bezpiecznik) oraz padnięte styki u przekaźnika.
    Dalsze działanie zależy od tego co się znajdzie.
    marlon.pl
    Level 18  
    Dzięki. Sprawdzę. Czy jest tam jakiś bezpiecznik który jest odpowiedzialny tylko za nadmuch kabiny ?
    trojan 12
    Level 35  
    Chyba razem z oświetleniem kabiny ale ja mogę mieć inaczej w T22.
    marlon.pl
    Level 18  
    Przekaznik od nawiewu to ten niebieski Denso widoczny na zdjęciu . Sprawdzony jest ok. Sprawdzilem również zasilanie dochodzące do silnika jest ok.
    Po wyciągnięciu filtra kabiny udało mi się wsadzić palce do wiatraka i ręcznie go poruszyłem, nie było żadnego oporu, obraca się poprawnie.
    Po tym zabiegu włączyłem zasilanie do wiatraka i zaczął się obracać, dmuchawa działa. Spróbowałem kilka załączen i było ok.
    Po około godzinie postoju gdy wybierałem się na trasę, wiatrak już się nie załączył. Jako ze nie miałem jeszcze zamontowanego schowka pasażera, po lekkim stuknięciu w obudowę zaczął się obracać i jest ok.
    Tak ze wyglada na problem z samym wiatrakiem, nie wiem czy jest sens go wyciągać i próbować czyścić być może jakieś zanieczyszczenia się przedostały na dół. Czy lepiej zamówić nowy silnik i wymienić go od razu ? Są tam jakieś części które można wymienić samemu ?
    trojan 12
    Level 35  
    Podejrzewam szczotki ale i tak musisz go wyjąć to warto sprawdzić.
    Na inną używkę masz czas bo na nowy Toyoty raczej nie ma sensu- to będzie oryginał co poważnie zwiększy wartość auta, nie ma podróbek.
    Mając wyjęty silnik można coś dobrać z innego.