Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DELL Latitude E5570 - Instalacja sterowników podczas instalacji Windows 7

Maciejej 18 Dec 2020 22:02 390 8
    Maciejej
    Level 3  
    Witam

Co zrobić, żeby udało się zainstalować Windows 7 (32 albo 64 bitowy) z pendrive’a na laptopie DELL Latitude E5570, albo z podłączonego napędu DVD, tak żeby na dysku był MBR, a nie GPT (ze względu na potrzebę umieszczenia dysku czasami w innym starszym sprzęcie)?

Uruchamiam instalator. Na którymś z pierwszych ekranów chce jakieś sterowniki do CD/DVD, nawet jak się napędu nie używa, nawet jak napędu nie ma w laptopie.

W końcu ustaliłem, na podstawie informacji ze strony DELLa, że potrzebny jest sterownik Intel Rapid Storage Technology F6.
    Ściągnąłem właściwy, nagrałem na jakiegoś pendrive’a i włożyłem go do drugiego portu USB.
    Niestety instalator nie widział tego nośnika. Widział jedynie jakiś dziwny X:, na którym były katalogi: Program Files, sources, Users i Windows.
    Trochę to dziwne, bo dysk jest pusty, a na pendrivie instalacyjnym nie ma takich katalogów.
    W końcu wpadłem na pomysł stworzenia na dysku partycji i wgrania tam ściągniętych sterowników.
    Wtedy instalator zobaczył te partycje.

Zobaczył też sterownik i to zgodny ze sprzętem, bo inne były wyłączone.
    Nawet zaczął go instalować, aż w końcu napisał, że nie może zainstalować.

Może jeszcze jakieś inne sterowniki trzeba tam wgrać, tylko jakie?

Najlepiej by było wiedzieć, jak wgrywać sterowniki z pendrive'a, bez tych kombinacji z wcześniejszym tworzeniem partycji i wgrywaniem na nią sterowników.

Pozdrawiam
    dzimi
    Moderator
    Maciejej wrote:
    Co zrobić, żeby udało się zainstalować Windows 7 (32 albo 64 bitowy) z pendrive’a na laptopie DELL Latitude E5570, albo z podłączonego napędu DVD, tak żeby na dysku był MBR, a nie GPT
    - wykorzystać narzędzie DISKPART, następnie przygotować pendriv'a np. za pomocą programu Rufus z systemem.
    Pedros050
    Level 43  
    @Maciejej Jeśli masz procesor Intel siódmej generacji, nie możesz zainstalować wcześniejszej wersji systemu Windows 7/8/8.1.
    Maciejej
    Level 3  
    dzimi wrote:
    Maciejej wrote:
    Co zrobić, żeby udało się zainstalować Windows 7 (32 albo 64 bitowy) z pendrive’a na laptopie DELL Latitude E5570, albo z podłączonego napędu DVD, tak żeby na dysku był MBR, a nie GPT
    - wykorzystać narzędzie DISKPART, następnie przygotować pendriv'a np. za pomocą programu Rufus z systemem.

DISKPART do czego? Gdzie mam tworzyć partycje?
    Na dysku laptopa? To stworzyłem i co dalej?
    Tego pendrive'a, o którym pisałem, mam właśnie stworzonego za pomocą Rufusa. Nic to nie zmienia.

Dodano po 1 [minuty]:

PITERRR wrote:
    https://www.dell.com/support/home/pl-pl/product-support/product/latitude-e5570-laptop/drivers

No i co z tym mam zrobić?
    Napisałem, że ściągnąłem stąd sterowniki i nic to nie daje, bo laptop nie widzi pendrive'a z nimi.
    gumisie
    Level 43  
    Maciejej wrote:
    Można je pominąć, wszystko zależy od przygotowanego nośnika z instalatorem.
    Resztę brakujących sterowników można zainstalować później.
    adamjk
    Level 28  
    Jest jeszcze inny sposób. Ze strony www.heidoc.net ściągasz Microsoft Windows and Office ISO Download Tool Link.
    Uruchamiasz, w zakładce Windows wybierasz DELL, następnie swój model i obraz, a na końcu Download. Tworzysz bootowalny pendrive i zasiadasz do instalacji.
    Wady to:
    1. Obraz jest z 2016 roku,
    2. W obrazie jest pewnie kilka programów Della, które potem można łatwo usunąć.
    Zalety zaś:
    1. Nie musisz się martwić o sterowniki i inne historie.
    IMHO warto spróbować.
    Maciejej
    Level 3  
    remi080 wrote:
    Sprawdź może ten sposób.

Interesujący i przydatny filmik. Dziękuję bardzo.
    Z niego wynika, że właściwymi sterownikami, w tym przypadku, są nazywane na stronie DELLa "Sterownik kontrolera Intel USB eXtensible Host".
    Plik ściągnięty trzeba rozpakować. Następnie podkatalog Drivers skopiować do pokatalogów 1 i 2 w spakowanym, na instalacyjnym pendrivie, pliku \sources\boot.wim.
    Potem tylko trzeba wskazać ten katalog, gdy instalator Windows się o to pyta, a będzie on na dysku X:.