Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka indukcyjna Esperanza EKH006

strikexp 18 Dec 2020 22:31 1464 5
    strikexp
    Level 27  
    Kuchenka indukcyjna Esperanza EKH006
    Jakiś czas temu kupiłem kuchenkę indukcyjną Esperanza EKH006. Ładnie wyglądała, była jakieś 4 razy tańsza niż płyta indukcyjna. No i w sumie tyle o jej zaletach :P

Generalnie sprzęt jest projektowany byle jak. Nie tylko u mnie występuje ten problem.
    Pomijając że działa jak stara mikrofala, tzn. hałasuje i załącza cyklicznie moc. To jeszcze ma taką moc, że mogłaby stal hartować. I w tym właśnie problem. Bo teoretycznie nastaw mocy jest na 500W, 800W... Ale na 800W to tak wściekle się włącza że z dużego gara 4L nawet kipi, a w małym 2L to się przypala wszystko. Natomiast na 500W... nie działa! Co za dureń to projektował.

Zmierzając do sedna, czy ktoś rozbierał ten sprzęt? Może da się obniżyć moc przez wymianę jakiegoś elementu. Bo w tej chwili to można na niej gotować kocioł grochówki dla batalionu wojska a nie garnuszek zupy.
  • Helpful post
    buczkog
    Level 16  
    Sam to "cudo" posiadam. Fajnie by było można ustawiać moc co 100W. Niestety jest np. 200, 500, 800 itd. itp.. Nie jest to złe jak za taką cenę. Zobacz np. jeden z przykładowych filmów:
    https://www.youtube.com/watch?v=DqAIhnZKhvg
    To to jest takie cudo że np. na mocy 500 nic nie wrzy a za to na mocy 800 gotuję się aż za bardzo.
    W sumie co chcieć jak za sprzęt co 80zł kosztuje.
    Ponadto wkurza tzw. zegar. Nie idzie tego ustawić na konkretną godz. tylko miga"--:--" i nic więcej.
    P.S.
    Zakładałem temat odnośnie ustawienia zegara w tej kuchence.
    I co? Nic się nie dowiedziałem.
    strikexp
    Level 27  
    No dobra faktycznie na filmie jest taka kuchenka i ma tryb 200. Jakoś to przeoczyłem, pewnie dlatego że niewiele to zmienia, bo na 500 nie pobiera prądu. Słysze jakieś stukanie za to. Może to przekaźnik tak szybko się załącza że kuchenka nie zdąża się załączyć.
    Straszny szajs konstrukcyjny. Liczyłem że ktoś grzebał w środku i powie mi czy tam jest przekaźnik.

Też cena mi się pokręciła bo faktycznie dałem za nią 104zł. Co ciekawe teraz jest nawet po 50zł. Czyżby taki szajs że chcą się tego jak najszybciej pozbyć?
    wb1
    Level 11  
    Witam.
    Podbijam temat. Moc 200 i 500 W działa kiedy chce i nie wiem w czym jest przyczyna. Czy ktoś wie o co chodzi?
    Pozdrawiam
    strikexp
    Level 27  
    Domyślam się że chodzi o jakiś pomiar temperatury. Kuchenka działa tylko gdy wykrywa zapotrzebowanie na moc. Albo po prostu przekaźnik ma takie faberie.

Ogólnie jak się jest nieszczęśliwym posiadaczem tego gówna to:
    - można stosować dużę garnki
    - używać trybu dla patelni
    - kupić tzw podkładkę do garnków nieindukcyjnych, to taka płaska patelnia, dośc droga za małą płaciłem 40zł, ale niestety na takiej podkładce wyskakuje błąd braku garnka, więc trzeba włączać, wyłączać i jest to też mordęga, tyle że już za bardzo nie przypala
    wb1
    Level 11  
    Witam.
    Problem polega na tym, że mam dwie takie kuchenki Esperanza. Jedna z klawiszami membranowymi, a druga na szkle z dotykiem. Pierw kupiłem tą z membranami 005 i myślałem, że z mocami 200W i 500W coś się porąbało. Ciekawa sprawa bo działają kiedy im się spodoba i nie mogę dojść dlaczego i od czego to zależy. Moce 800, 500, 200W działają jako praca przerywana i 800 W zawsze działa, a tamte pozostałe jak im się spodoba.

Następnie kupiłem tą z dotykiem 006 i tu niespodzianka bo to samo się dzieje co w tamtej czyli kicha na całego. Kuchenka do zadań specjalnych na zewnątrz budynku takich jak teraz np. gotowanie syropu z mniszka lekarskiego (polecam bo warto) i pasowałyby te mniejsze moce.
    Pozdrawiam